Nezaměstnané desatero: Nepodléhejte panice ani zoufalství.

 Life & Style 
19. července 2013 16:46 / Vítek Koldinský
  0
📷
1 fotografie v galerii
Co byste měli a neměli v takovém nuceném volnu dělat.  / inStory.cz
Když už se ocitnete bez práce, nepodléhejte panice ani zoufalství. Zvlášt, když pojem „na dlažbě“ je pouze obrazný a vy nesedíte na ulici, ale v obýváku nebo v hospodě. Co byste tedy měli a neměli v takovém nuceném volnu dělat?

Žádná „samotka“
Neseďte celé dny doma, neztrácejte kontakt s lidmi. Udržujte umění konverzace. Pokud se izolujete od okolního zaměstnaného světa, budete si potom na pohovorech připadat jako trubka přícházející z pustého ostrova. A oni to na vás poznají…

Zvedněte své akcie
Pokuste se udržet ve formě. Zakrnět v důsledku nečinnosti není žádoucí. S rekvalifikačními či jazykovými kursy se v posledních letech roztrhl pytel a umět cokoli, co ještě neumíte, se může hodit.

Pryč s beznadějí
Jakmile ztratíte víru, jste na nejlepší cestě zůstat tam, kde právě jste. Vězte, že je úplně normální absolvovat i několik desítek přijímacích řízení, aniž by si vás někam vybrali. Jednou ale zvítězíte, jelikož i pravděpodobnost má své zákony!

Berte, dokud je
Využijte neplánovaně získaný volný čas k užitečným věcem. Vymalujte byt, choďte běhat, napište knihu… Až začnete chodit do práce, nebudete mít možná na nic z toho dost času. Teď ho ale máte.

Úsporná opatření
I když máte našetřeno, bez pravidelných příjmů se úspory rychle tenčí. Zkuste si vymyslet nějaká opatření, jimiž ušetříte. Snižte své standardy, dokud je čas, protože zkrátka nevíte, jak dlouho budete muset vystačit s tím, co máte.

Breky breky jen s mírou
Vynasnažte se nepůsobit zoufale a rezignovaně na své okolí. Budete-li svým známým při každé příležitosti pobrekávat na rameni, začne jim to být nepříjemné a přestanou s vámi kamarádit, protože zkrátka nevědí, co by vám na to vaše breky breky měli už popadesáté říct.

Změna je život, změna je práce
Nelpěte na své představě o zaměstnání. Nebojte se změny. Koneckonců, pravda se obvykle ukáže během několikaměsíční zkušební lhůty. A třeba zrovna natrefíte na obor, o němž se vám nikdy nezdálo, že by vás mohl naplňovat… a ono jo!

Držte režim
Povalování je špatné. Vstávat v poledne, celý den sjíždět sportovní zápasy a akční filmy a nečesat se není dobré. Nastavte si režim, který budete dodržovat. Budíček, jídlo, čas pro shánění práce a pro jiné činnosti, večerka… to ještě nikomu neuškodilo, ba spíše naopak.

Záchranný brigádní kruh
Krásný způsob, kterak se udržet v tempu, jsou brigády. Existuje řada oborů, v nichž netřeba žádné kvalifikace a vám taková brigáda v baru nebo u messengerů dodá pocit užitečnosti, fyzičku a také finance.

Nepřeberte!
Neofrňujte se nad méně atraktivní nabídkou, než jste očekávali. Machrování není na místě zhruba od třetího měsíce, kdy nemůžete zavadit o pořádný flek. Za nějaký ten další měsíc totiž, až budete sedět hladoví v bytě bez elektřiny, byste mohli litovat…
Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Agáta Hanychová se tajně vdala: Holčičky moje, tak já už jsem zase paní, vzkázala hrdě světu a ukázala...

Styl

Velká chodidla nebo velký nos znamenají velký penis a další fakta a mýty, co o mužích panují

Tech

Sovětské monstrum: Zlověstně vypadající stroj byl určen pro bleskový transport vojáků k invazi do Evropy