Monika Marešová rehabilituje s obřím vibrátorem

 Celebrity 
03. července 2013 02:09 / redakce
  0
📷
3 fotografie v galerii
Monika nemá moc času, proto musí cvičit rychle...  / inStory.cz
Ačkoli je Monika Marešová téměř dva roky po operaci kolene, které si zranila při lyžování, stále ji trápí bolesti. Po operaci má sníženou hybnost, nemůže koleno plně natáhnout ani zcela pokrčit. Proto se sama snaží noze celkově ulevovat. Je důležité pravidelně a správně cvičit a zařazovat především cvičení pro stabilizaci kolene na nestabilních plošinách. Proto se na doporučení trenéra rozhodla rehabilitovat na vibrační plošině Power Plate. „Na stroji Power Plate cvičím už pár měsíců a nejen, že mi pomáhá k lepší stabilitě křížového vazu, ale také mi skvěle zpevnil postavu. Můj trenér Vítek dokáže člověka motivovat a musím uznat, že jsem nikdy tak dlouho jako s ním pravidelně u cvičení nevydržela“, říká Monika. Známý trenér osobností Vít Živný z Holmes Place s ní trénuje dvakrát až třikrát týdně. „Opravdu se snaží a výsledky jsou vidět. Co se týká kolene, tak stabilita při tréninku je již poměrně dobrá", chválí trenér svou svěřenkyni i výsledky.

Monika nemá času nazbyt a musí se starat o své dva syny, takže i v tomto ohledu ji Power Plate vyhovuje, protože je časově nenáročný, stačí cvičit dvacet až třicet minut dvakrát nebo třikrát týdně. „Chodím cvičit do klubů Holmes Place. Ty mi vyhovují, protože je tam vše, co potřebuji. Když mi zbývá čas, zajdu si po tréninku do bazénu nebo teď v létě na terasu,“ dodává Monika.

Ze studie, která byla provedena na Tehran University of Medical Science v Íránu bylo prokázáno následující. Zlepšení posturální stability křížového vazu u osob využívajících Power Plate® byla znatelně lepší než u skupiny, která prováděla běžná posilovací cvičení. Obě skupiny vykázaly výrazné zlepšení ve vetšině ukazatelů, které byly testovány, kromě jednoho faktoru. Většina osob po operaci křížového vazu měla totiž problémy se sníženou stabilitou kolene (jak přední tak zadní). Power Plate® skupina zaznamenala mnohem větší zlepšení týkající se předozadní stability kolene. S tréninkem na Power Plate® bylo dosaženo lepších výsledků ve velmi krátkém čase (24min na Power Plate® namísto 60 minut běžné terapie), což je pro pacienty velmi povzbuzující a motivuje je to ke cvičení. Tak co, zkusíte to jako Monika?
Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Valentýn ve velkém stylu?! V odstínech růžové jej slavila A.n.d.u.l.a, Sharlota a Angie Mangombe

Styl

Velká chodidla nebo velký nos znamenají velký penis a další fakta a mýty, co o mužích panují

Dům a zahrada

Efektivní úklid v domácnosti se psem: Jak na chlupy, skvrny od bláta, moči či krve