Tenhle mladý herec si zahraje Jana Palacha. Mámu mu bude dělat Bydžovská.

 Celebrity 
03. září 2017 02:20 / René Černý
  1   0
📷
Další 2 fotografie v galerii
Viktor Zavadil si v celovečerním filmu zahraje studenta Jana Palacha archiv
Nejenom film Hořící keř má vyprávět o tragické oběti komunistického režimu, tedy Janu Palachovi. Momentálně se v Pardubicích natáčí část nového filmu z konce 60. let, kdy ústřední postavou je právě student, který se upálil. Zahraje si ho mladý, sympatický herec kladenského divadla Viktor Zavadil.

Režisér Robert Sedláček a producent Jan Schwarcz se rozhodli v pardubickém závětří natočit některé klíčové scény nového filmu o Janu Palachovi. Přestože se děj filmu, pro který napsala scénář Eva Kantůrková, odehrává především v Praze a v Palachových rodných Všetatech, začíná se natáčet všude jinde, jen ne na autentických místech. 

A převážně renesanční Pernštýnské náměstí v Pardubicích se proměnilo na zmenšenou verzi pražského Václavského náměstí konce 60. let minulého století.

Nádraží v Lužné u Rakovníka bude připomínat nádraží ve Všetatech, stanový tábor na brigádě v Kazachstánu bude postaven u Milovic. Francouzská vinice je ve skutečnosti v Rakousku a Václavské náměstí se na několik dní stane centrem Pardubic.

„Václavské náměstí se stavělo už tři dny před natáčecím dnem, tedy neděli. Postavili jsme v Pardubicích dokonce i jezdeckou sochu svatého Václava a zelené pozadí, kterými nahradíme domy. Na náměstí se točí i davová scéna,“ prozradil producent filmu Jan Schwarcz.

Jak přesně se bude film jmenovat, není zatím jasné. Co ale jasné je, že kromě komparzistů, si Jana Palacha zahraje mladý herec Viktor Zavadil a jeho matku pak herečka Zuzana Bydžovská.

„Převážná část filmu se ale bude točit v Praze na sklonku letošního roku. Premiéru v kinech by celovečerní film měl mít 21. srpna příštího roku, kdy od vpádu vojsk Varšavské smlouvy uplyne půl století,“ uvedla mluvčí filmového štábu Helena Hejčová. 

Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Dům a zahrada

Neutrácejte za drahé vonné svíčky, vyrobte si je doma. Třeba i s dětmi

Styl

Máte stále studené nohy? Poradíme vám, jak je možné tento problém zmírnit

Bydlení

Zatočte s vodním kamenem po domácku a bez chemie

1. Tajemství slavných českých žen prozrazeno. V koupelně mají elixír mládí!

2. Martin Dejdar přivedl v Tatrách ženskou na vrchol

3. Iveta Vítová předvedla perfektně ploché bříško, Berenika Kohoutová zase pořádné těhotenské

4. Sejde z očí, sejde z mysli? Slavný český herec zůstal sám, upoutaný na lůžko. Už byste ho ani nepoznali

5. Herecký velikán Josef Větrovec: Nejsmutnější období prožil na sklonku života

Zavřít reklamu