Rozzuřený Donutil tohle nechápe! Nejúspěšnější dílo za 23 let v Národním ruší!

 Celebrity 
21. června 2016 04:53 / redakce
  0
📷
1 fotografie v galerii
Miroslav Donutil hraje Sluhu dvou pánů 23 sezón, nyní musí skončit! archiv ČT
Rudý vzteky je herecká bard Miroslav Donutil . Jeho hra Sluha dvou pánů, která je nejoblíbenější a nejúspěšnější za 23 sezón, co se hraje, končí. Rozhodl tak kontroverzní umělecký šéf Národního divadla Daniel Špinar. Je to další krok k jeho "modernizaci" a inovaci souboru a dramaturgie.

Poté, co několik herců odešlo, změnila se dramaturgie a teď se do boje pustil i stěžejní herec Miroslav Donutil. Ten naprosto nesouhlasí s ukončením inscenace Sluhy dvou pánů. Dědicové práv režiséra Ivana Rajmonta se přitom přesunu kusu na jinou scénu nebrání, záleží jim však na kvalitě. Národní divadlo svou rekordní inscenaci naposledy uvede v prosinci v šestisté repríze, jak bylo s nedávno zesnulým režisérem domluveno.

Nejhranější inscenace Národního divadla už zná datum derniéry. To Miroslav Donutil nemůže přenést přes srdce a on, ale ani někteří další nechápou, proč má tak úspěšný kus skončit.

„V prosinci se po více než 22 letech rozloučí s Národním divadlem mimořádně úspěšná inscenace Goldoniho Sluha dvou pánů s Miroslavem Donutilem v roli vychytralého sluhy Truffaldina,“ uvedla první scéna v oficiálním vyjádření. Naposledy se má Sluha dvou pánů hrát 27. prosince. Nejúspěšnější představení za posledních 23 let v Národní divadle končí. Ke konci roku zde přestanou hrát Sluhu dvou pánů s Miroslavem Donutilem v hlavní roli!

„Rozhodli se podle mě blbě, ale co já s tím nadělám. Z hlediska divadla je to asi definitivní, ale je to podle mě naprostá hloupost,“ nechal se Donutil slyšet s tím, že je mu to líto ne kvůli sobě, ale kvůli dílu samotnému a hlavně divákům. A prý neví, co budou dělat diváci, až se to rozkřikne, když mají podle Donutila koupené lístky třeba na rok dopředu.

Vedení první scény ale tvrdí, že lidé si kupují vstupenky maximálně na pět měsíců dopředu. „Vstupenky na prosinec budou v prodeji až od prvního srpna,“ upřesnil mluvčí scény Tomáš Staněk.

Donutil říká, že zesnulý Rajmont si přál udělat tisící reprízu, jeho syn Filip však namítá, že byl sám u schůzky s Danielem Špinarem, na níž se dohodli, že 600. představením hra skončí.

Sluha dvou pánů v září 2008 překonal do té doby nejhranější činoherní inscenaci Národního divadla, Kočičí hru Istvána Örkényho, v níž excelovala Dana Medřická a během osmi let dosáhla 403 repríz.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Belohorcová s manželem zažehnali manželskou krizi a uspořádali na Tenerife velkou party. Zpívat jim...

Styl

Cotardův syndrom: Existují lidé, kteří věří, že jim v těle neproudí krev nebo chybí orgány a cítí...

Dům a zahrada

Nezanedbejte říjnové práce na zahradě: Sázejte, uskladňujte a mulčujte