Krutá nenávist v Národním! Co se to děje ve Zlaté kapličce?

 Celebrity 
08. června 2016 04:53 / redakce
  0
📷
1 fotografie v galerii
Šplechtová, Talacková, Bareš, Ševčíková, Králová, ti všichni museli z Národního divadla odejít!  archiv
Veliká zášť a nenávist se rozpoutala v posledních měsících ve Zlaté kapličce. Poté, co do funkce uměleckého šéfa Národního divadla nastoupil Daniel Špinar, nezůstal kámen na kameni. Největší křivdu cítí herci Igor Bareš a Miluše Šplechtová, kteří kvůli novinkám pana šéfa museli odejít.

Igor Bareš dostal po 11 letech angažmá v Národním padáka. Přestože hrál naposledy v komedii Naši furianti, do smíchu mu tedy rozhodně nebylo.

„Lojza Švehlík zdědil před devíti lety roli po Josefu Vinklářovi a já dostal tu jeho. Teď jsme se s diváky rozloučili. Už se tam asi nikdy nepodívám,“ povzdychl si v rozhovoru pro Blesk herec Igor Bareš, který zcela pochopitelně cítí vůči novému uměleckému vedení divadla zášť.

Nevadí mu ani tak vyhazov jeho, i když ho samozřejmě mrzí, ale cítí jinou křivdu. „Hlavně vyhazov mé ženy Antonie Talackové. Kdyby mi pan Špinar nedal výpověď rovnou při našem prvním setkání, tak jsem mu ji dal sám! Kvůli Toničce. Předešel mě jen asi o dvě minuty,“ prozradil Bareš.

„Asi by to bylo jiné, kdyby přišel někdo, koho si jak lidsky, tak profesně vážím. U pana Špinara to tak není. Nerozumím jeho koncepci divadla. Roli Smítka v chystané premiéře Sen čarovné noci nabídl Lexovi Pyškovi. Když to nevzal, dal ji Evě Vrbkové! Ve hře bratří Čapků Ze života hmyzu hraje nejkrásnější motýlici Karel Dobrý. To je na mě moc,“ řekl Bareš, který nechápe, že může někdo rozbít skvěle složený soubor po tolika letech.

O Špinarovi říká, že je arogantní, povýšený, že neumí jednat s ostatními. Nyní zakotvil i s manželkou v Divadle Na Vinohradech, kde jsou prý spokojení.

Jeho kolegové z Národního, jako třeba Sabina Králová, kterou diváci znají z Velmi křehkých vztahů pracuje v telefonní společnosti či Kateřina Holánová, která hrála v seriálu Ulice, je sama s dcerou a bez práce.

Špinar před časem vyhodil i dvě další skvělé herečky. První je Hana Igonda Ševčíková, která hodně dabuje, druhou pak Miluše Šplechtová, manželka Jana Hrušínského. Ani ona se nesmířila s tím, že musela odejít. Ne kvůli sobě samé, ale proto, jakým způsobem se prý Špinar k lidem chová.

„A pak jsou jeho oblíbenci. Když je někdo mladý, hezký kluk, tak toho vezme a rád. Nemám nic proti Patriku Děrgelovi, je to skvělý kluk a herec, ale ten dostal laso okamžitě, protože o něm Špinar řekl, že má nejhezčí zadek mezi českými herci. Přitom Patrik na kluky není,“ dodal jeden z herců Zlaté kapličky, který prý sám odchod už dlouho zvažuje.
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Radim Fiala se svou seriálovou manželkou zabloudil, zachránila ho až rosnička z Novy

Styl

Snažíte se jíst zdravě, cvičíte, ale váha ukazuje stále stejně nebo více? Vyvarujte se častým chybám a...

Dům a zahrada

Přehled psích plemen, která mají na svědomí nejvíce pokousání lidí