Těžce nemocná Květa Fialová. Vyděsila nejlepší kamarádku, a ta se z toho málem zhroutila!

 Celebrity 
18. dubna 2016 04:54 / redakce
  0   0
📷
Další 1 fotografie v galerii
Květa Fialová žije už ve svém vlastní světě a většinu svých kdysi nejbližších ani nepoznává! archivní foto ČT
Chudák Tornado Lou, tedy její představitelka Květa Fialová. Alzheimerova choroba choroba, která před lety zabila i jejího manžela, režiséra Pavla Hášu, postoupila natolik, že už nepoznává ani své nejbližší. Zatímco dceru Zuzanu a vnučku Dominiku ještě snad pozná, na to, kdo je její nejbližší kamarádkou si jen těžko vzpomíná. Herečka Naďa Konvalinková je z toho v rozpacích.

Ač Konvalinková zažila stavy Pavla Háši, protože ho s Květou před lety, když byl v tom samém Alzehiemer centru umístěn, navštěvovala, teď je to jiné. Konvalinkovou prý stav Fialové natolik vyděsil, že se z toho prý málem zhroutila.

"Naďa říkala, že je to úplně jiný člověk. Prázdný pohled a často neví, kdo je, proč za ní přišla. Pak má zase stavy, že říká, že spěchá, protože točí, nebo hraje večer v divadle a nestihla by to. Vůbec Květa neví kde a proč je a žije tak trochu v době před deseti nebo dvaceti lety," prozradila společná kamarádka Fialové a Konvalinkové.

Zatímco Naďa Konvalinková slaví 65.narozeniny, na žádné oslavy nemá ani pomyšlení. "Jsem hodně zaneprázdněná. Mám před další premiérou," nechala se slyšet herečka, které to nyní velmi sluší, protože hodně zhubla.

To jí samo o sobě dělá radost, jen stav její blízké přítelkyně, s kterou trávila volný čas, jezdila s ní na dovolenou na na zájezdy, jí trápí. Nedokáže se smířit s tím, že Fialová pomalu ale jistě odchází a její myšlenky už vlastně dávno odešly. "Květa žije v jiném čase. Hodně věcí se jí motá a jen občas, když má světlejší chvilky, si dokáže alespoň malinko uvědomit realitu. Hlavně už skoro nechodí," dodal zdroj.

Právě i to je slabina Alzheimera, a sice, že pacienti mohou přestat chodit, nebo mluvit. Ovšem co se prý na druhou stranu paradoxně zlepšilo je Květino nemocné srdce. Zatímco měla před rokem a půl prodělat mozkovou a srdeční příhodu, od domy, kdy propukla její nemoc se problémy se srdcem zásadně zlepšily. I toto u pacientů trpících stařeckou demencí a Alzheimerem stává a je to zcela běžné.
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Dům a zahrada

K čemu všemu se doma hodí zbytky laku na nehty

Styl

Osvědčené způsoby, jak zvýšit sexuální touhu aneb pár triků místo viagry

Bydlení

Jak zničit vodní kámen v toaletě snadno a bez chemie

1. Charismatický zpěvák David Kraus prozradil, co je pro něj opravdu důležité

2. Jiřina Bohdalová slaví neuvěřitelné 89. narozeniny. Co vězí za její nezkrotnou energií?

3. Velká novinka v rodině Terezy Kostkové. Pochlubila se novým přírůstkem

4. Jiří Suchý v roušce informoval fanoušky, že už je z nemocnice zase doma

5. Zpěvačka Eva Pilarová podlehla vážné nemoci. Umírala v náručí svého manžela

Zavřít reklamu