Chcete mít figuru jako Martin Maxa? Na posilovnu zapomeňte! Prozradil nám, jak to přesně dělá...

 Celebrity 
03. října 2013 08:23 / redakce
  0   0
📷
Další 2 fotografie v galerii
Potřebuje někdo uhasit?  / inStory.cz
Mít ve dvaapadesáti letech tělo jako Martin Maxa (59) je pro mnohé více méně scifi. Koukaly dokonce i finalistky soutěže Miss Hasička, když tento urostlý básník s kytarou dorazil na jejich soustředění. Na nějaká ta vylepšení ovšem není pozdě nikdy. Nechce se vám ale dřít v posilovně? Nemáte rádi, když vás tam někdo očumuje? Tak to vás dost potěšíme! Martin nebyl ve fitku osm let. A prozradil nám několik způsobů, jak se tvarovat a rýsovat pěkně v klidu doma.

"Jsou to cviky, které můžete dělat kdykoli a kdekoli. Já například dělám vždy jeden den v týdnu osm set kliků a jiný den tři tisíce dřepů. Zabere to týdně něco přes dvě hodiny, což mi opravdu nepřipadá moc a tato kombinace stačí na procvičení celého těla," vysvětluje zpěvák.

Omdleli jste z těch čísel? Tak se nehruťte, stačí, když budete umět napočítat do tisíce. "Udělat tisíc dřepů zabere ve správném tempu asi půl hodiny a zhruba po této době začíná tělo přecházet ze spalování cukrů na spalování tuků. Ideální je vydržet cvičit alespoň čtyřicet minut, což je asi tisíc dvě stě dřepů. Pro ženy to jako týdenní dávka úplně stačí, mužům bych doporučil postupně zvyšovat," radí Martin a dodává: "Ono to zní hrůzostrašně, ale kdokoli z mého okolí to zkusil, zjistil, že tisíc dřepů najednou udělá už na pátý pokus. Musejí to být ovšem dřepy správně provedené, s nohama od sebe a koleny nejníž do pravého úhlu. Jak to má vypadat se dá najít na internetu."

A co ty kliky? "Začněte takovou sérií, kdy jich uděláte patnáct a pak každou další minutu začínáte znovu a pokaždé dáte o jeden míň. Takže 15, 14, 13... Pokud se dopracujete k tomu, že skončíte až tím jedním posledním, jednou týdně je to skvělý způsob, jak udržet tělo ve formě."

A že Martin nemá ty svaly jen na parádu, předvedl při zdolávání překážek ve hře na motivy Pevnost Boyard v areálu společnosti Tep faktor, kterou absolvoval právě s finalistkami soutěže Miss Hasička.
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Dům a zahrada

Zavařujte v troubě, myčce, mikrovlnce. Je to jednodušší, než se zdá

Styl

Pocení se v létě nevyhnete, ale můžete ho výrazně zmírnit

Bydlení

Okurka nejenom k jídlu. Divili byste se, jaké má uplatnění v domácnosti

1. Herečka Kateřina Brožová přiznala, kdo u ní doma šéfuje

2. Roman Vojtek se stane potřetí otcem. Krásná manželka Petra skrývala bříško půl roku

3. Dědictví aneb Kurvahošigutntag. Ve filmu byly Vlasta s Irenkou velké rivalky, ve skutečnosti si padly do oka

4. Lucie Bílá snad zastavila čas. Zpěvačka jen kvete a omládla i duševně

5. Charismatický zpěvák David Kraus prozradil, co je pro něj opravdu důležité

Zavřít reklamu