Tom Ripley po česku? Martin Kraus má jakože slušnej zářez...

 Celebrity 
02. října 2013 06:16 / redakce
  0   0
📷
Další 1 fotografie v galerii
Na roli sympatického proutníka je Martin jako dělaný  / inStory.cz
Člověk bez vlastní identity, schopný přizpůsobit se situaci, ve které se nachází, a říkat lidem to, co chtějí slyšet, aby z toho pro sebe získal co nejvíc. To je postava, kterou si v právě natáčeném filmu Chameleon zahraje Martin Kraus.

„Je to člověk, kterému nejde o nic jiného než o vlastní prospěch a o uspokojení vlastního ega a libida,“ říká mladý herec a dodává: „Díky tomu žije čtyři zcela odlišné životy po boku zcela odlišných žen.“ Ty si ve filmu zahrají Petra Hřebíčková, Michaela Badinková, Anna Stropnická a Alena Mudrová.

Nápad na příběh o hrách, které na sebe v běžném životě hrajeme tak často, až ztratíme svou vlastní tvář, se zrodil v hlavě režiséra Dana Pánka, kterému známý vyprávěl o své zkušenosti s lidmi, kteří žijí z cizích zážitků a cizích vztahů, podbízí se, aby se zalíbili okolí. „Chameleon je v podstatě každý z nás, jen záleží na míře ochoty měnit barvu,“ říká Dan Pánek. Scénář podle Pánkova námětu napsala Vanda Zaplatílková.

Pro Martina Krause šlo o další zajímavou hereckou příležitost. Po filmech Oběti a lovci a Modelky s.r.o. dostal v Chameleonovi další roli, která mu nabízí jinou polohu, než v jaké ho dosud diváci znají. „Petr může na první pohled vypadat jako sympatický proutník, ale je spíš z rodu postav, jako je Tom Ripley. Je to člověk nebezpečný v tom, že se vám do očí staví jako přítel, ale pak se vetře do vašeho života a svede vám partnerku jen proto, aby si udělal zářez do pažby,“ vysvětluje Martin Kraus.
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Dům a zahrada

Vyrobte si policový díl na kořenky či jiné potraviny

Styl

Až osmdesát procent všech vad zraku lze vyléčit. Klíčová je ale prevence

Bydlení

Chcete-li zrenovovat podlahu rychle a jednoduše, použijte samolepicí čtverce

1. Věděli jste, že Ivana Trumpová si zahrála v jednom z nejslavnějších seriálů pro děti?

2. Slavný tenista Novak Djokovič se postavil za elektromobily

3. Lucie Bílá odkrývá své soukromí více, než bývalo zvykem

4. Tomu se říká retro v televizi. Hlasatelky se vracejí na obrazovku

5. K hrobu Karla Gotta denně míří až stovky lidí

Zavřít reklamu