Bohem nadaný umělec se udusil vlastními zvratky! Vražda nebo nešťastná náhoda?

 Celebrity 
19. září 2015 10:55 / redakce
  0   0
Klub "27" se před čtyřiceti lety rozrostl o dalšího člena Facebook
Jeho smrt šokovala celý hudební svět. Když byl 18. září 1970 nalezen Jimi Hendrix mrtvý, zdráhali se té zprávě fanoušci geniálního kytaristy uvěřit. Hendrix se zařadil do nechvalně proslulého "Klubu 27", tedy k umělcům, kteří zemřeli předčasně, a to právě v sedmadvaceti letech.

Jimi byl vynikající muzikant, ale jinak flákač, kterého vyhodili i ze střední školy. Živil se všelijak, a když jej v devatenácti letech podruhé chytili v kradeném autě, dostal nůž na krk. Buď půjde za mříže, nebo do armády. Jimi se navlékl do uniformy elitní 101. výsadkové divize, ale brzy se začal poflakovat i tam a hledat cestičky, jak z armády ven. Jeho velící důstojník s ním ztratí trpělivost a do hlášení napíše: „Nemá zájem o cokoliv společného s armádou. Vojín Hendrix nikdy nedosáhne standardů, které potřebujeme. Armádě jenom prospěje, pokud jej pošleme pryč tak brzy, jak jen to bude možné!“

Po odchodu se potuluje po klubech a jeho prvním angažmá je doprovod striptýzového čísla. Na jaře 1967 se koná jeho první britské turné a Hendrix získává pověst nejen svým výstředním vystupováním, ale konečně i svojí hudbou, kterou tvoří kombinace blues a tvrdého rocku a samozřejmě mnohoznačnými texty. Zvrat v jeho kariéře nastává, když si ho v jednom klubu poslechne Paul Mc Cartney a zasadí se o to, aby hrál na Monterey Pop Festivalu. Půlhodinové vystoupení z něj udělá hvězdu. Vrcholu své kariéry dosahuje v roce 1969 na legendárním Woodstocku.

Poté to jde s kytaristou z kopce. Střídá ženy, bere drogy a svůj talent utápí v hektolitrech alkoholu. Když je nalezen mrtvý, je v jeho smrti několik nesrovnalostí. Podle oficiální zprávy se zadusí vlastními zvratky po předávkování léky. Jenže v plicích jsou nalezeny stopy po červeném vínu, stejně jako se nachází voda u utonulých lidí. Někdo tvrdí, že zemřel v domě, jiní zase, že umírá v nemocnici. Objevují se i spekulace, že za jeho smrtí stojí jeho manažer, který chtěl shrábnout peníze z pojišťovacího podvodu. Kde je pravda již dnes těžko někdo zjistí, ale svět přišel o výjimečného kytaristu.
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Dům a zahrada

Potkan je inteligentní a společenské zvíře. Pokud ho nechcete chovat ve dvou, je lepší volit samce

Styl

Retro se nevrací jen v módě, nostalgické fitness trendy zažívají doslova renezanci

Bydlení

Bazén bez filtrace rozhodně nepořizujte. Jaké jsou možnosti a typy

1. Dědictví aneb Kurvahošigutntag. Ve filmu byly Vlasta s Irenkou velké rivalky, ve skutečnosti si padly do oka

2. Lucie Bílá snad zastavila čas. Zpěvačka jen kvete a omládla i duševně

3. Charismatický zpěvák David Kraus prozradil, co je pro něj opravdu důležité

4. Jiřina Bohdalová slaví neuvěřitelné 89. narozeniny. Co vězí za její nezkrotnou energií?

5. Velká novinka v rodině Terezy Kostkové. Pochlubila se novým přírůstkem

Zavřít reklamu