Slavná herečka skončila kariéru kvůli sexuální orientaci!

 Celebrity 
19. září 2015 03:01 / redakce
  0   0
Greta Garbo se z chudinského slamu vypracovala až na samý vrchol slávy Wikipedie
Před 110 lety se narodila jedna z největších hollywoodských hvězd minulého století, Greta Garbo. Vlastním jménem Greta Louisa Gustafsson přišla na svět 18. září 1905 na předměstí Stockholmu v jednom z místních slumů. Cesta budoucí hollywoodské ikony na herecký Olymp vedla přes prodavačku klobouků a práci příležitostné modelky. Zlom v jejím životě nastal, když se na herecké akademii seznámila s tehdy slavným režisérem Maurice Stillerem.

V roce 1927 se rozhodla dobít Hollywood, a ačkoli neuměla ani slovo anglicky, odcestovala do Spojených států, kde začala pracovat pro filmovou společnost Metro-Goldwyn-Mayer. Gretina půvabná tvář ovšem úspěch nezaručovala a filmoví producenti měli tehdy o kráse jiné představy. Do parády si ji museli vzít odborníci. Gretě poručili zhubnout 15 kilogramů, dentisté jí srovnali křivé zuby a vizážisté zase vytvořili hereččino ikonické klenuté obočí, které se nakonec stalo její obchodní značkou.

Garbo ze srdce nesnášela publicitu a své soukromí si bedlivě střežila. Byla krásná a tajemná a muži do ní byli blázen. Ze zveřejněných dopisů jejích přítelkyň však vyplývá, že samotnou herečku daleko více přitahovaly ženy. Greta milovala přítelkyni z dramatické školy Mimi Pollakovou a právě ona měla stát za jejím uměleckým pseudonymem. Ta však její lásku neopětovala a tak další z žen, ke které se herečka upnula, byla dramatička Mercedes de Acostová. Kam až jejich vztah zašel, je zahaleno tajemstvím. Přesto se herečka stala modlou lesbických žen po celém světě.

Ve svých šestatřiceti letech se předčasně stáhla do ústraní a k filmování se již nikdy nevrátila. Jedna z nejtajemnějších hereček stříbrného plátna zemřela v nemocnici v roce 1990 v nedožitých pětaosmdesáti letech.
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Dům a zahrada

Lov v lese či sběratelství zbraní. Ať už vlastníte jakoukoliv zbraň, vždy ji uchovávajte v trezoru

Styl

Přichází doba měsíčku lékařského. Mast z něj pomůže od ekzému i hemoroidů

Bydlení

Kamenné podlahy jsou luxusní, elegantní, nadčasové a vydrží velmi dlouhou dobu

1. Dědictví aneb Kurvahošigutntag. Ve filmu byly Vlasta s Irenkou velké rivalky, ve skutečnosti si padly do oka

2. Lucie Bílá snad zastavila čas. Zpěvačka jen kvete a omládla i duševně

3. Charismatický zpěvák David Kraus prozradil, co je pro něj opravdu důležité

4. Jiřina Bohdalová slaví neuvěřitelné 89. narozeniny. Co vězí za její nezkrotnou energií?

5. Velká novinka v rodině Terezy Kostkové. Pochlubila se novým přírůstkem

Zavřít reklamu