Slavná herečka skončila kariéru kvůli sexuální orientaci!

 Celebrity 
19. září 2015 03:01 / redakce
  0   0
Greta Garbo se z chudinského slamu vypracovala až na samý vrchol slávy Wikipedie
Před 110 lety se narodila jedna z největších hollywoodských hvězd minulého století, Greta Garbo. Vlastním jménem Greta Louisa Gustafsson přišla na svět 18. září 1905 na předměstí Stockholmu v jednom z místních slumů. Cesta budoucí hollywoodské ikony na herecký Olymp vedla přes prodavačku klobouků a práci příležitostné modelky. Zlom v jejím životě nastal, když se na herecké akademii seznámila s tehdy slavným režisérem Maurice Stillerem.

V roce 1927 se rozhodla dobít Hollywood, a ačkoli neuměla ani slovo anglicky, odcestovala do Spojených států, kde začala pracovat pro filmovou společnost Metro-Goldwyn-Mayer. Gretina půvabná tvář ovšem úspěch nezaručovala a filmoví producenti měli tehdy o kráse jiné představy. Do parády si ji museli vzít odborníci. Gretě poručili zhubnout 15 kilogramů, dentisté jí srovnali křivé zuby a vizážisté zase vytvořili hereččino ikonické klenuté obočí, které se nakonec stalo její obchodní značkou.

Garbo ze srdce nesnášela publicitu a své soukromí si bedlivě střežila. Byla krásná a tajemná a muži do ní byli blázen. Ze zveřejněných dopisů jejích přítelkyň však vyplývá, že samotnou herečku daleko více přitahovaly ženy. Greta milovala přítelkyni z dramatické školy Mimi Pollakovou a právě ona měla stát za jejím uměleckým pseudonymem. Ta však její lásku neopětovala a tak další z žen, ke které se herečka upnula, byla dramatička Mercedes de Acostová. Kam až jejich vztah zašel, je zahaleno tajemstvím. Přesto se herečka stala modlou lesbických žen po celém světě.

Ve svých šestatřiceti letech se předčasně stáhla do ústraní a k filmování se již nikdy nevrátila. Jedna z nejtajemnějších hereček stříbrného plátna zemřela v nemocnici v roce 1990 v nedožitých pětaosmdesáti letech.
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Dům a zahrada

Co s hromadou polen. Zapomeňte na sekeru, vezměte si na pomoc štípačku na dřevo

Styl

V době koronaviru si musíme pedikúru dělat sami. Využijte triky profíků

Bydlení

Jak zútulnit i hodně malý balkon pro příjemné posezení

1. Jiří Suchý v roušce informoval fanoušky, že už je z nemocnice zase doma

2. Zpěvačka Eva Pilarová podlehla vážné nemoci. Umírala v náručí svého manžela

3. Andrea Verešová září štěstím. Důvod k radosti vás překvapí

4. Jiří Růžička měl krutý osud. Nakonec zemřel v důsledku rozsáhlých zdravotních komplikací způsobených...

5. Charismatický zpěvák Adam Mišík propadl autům

Zavřít reklamu