Petr Haničinec byl rapl! Proč ho někteří opravdu nemuseli?

 Celebrity 
17. září 2015 00:05 / redakce
  0
📷
2 fotografie v galerii
Petr Haničinec byl vztekloun, ale s jemnou duší archiv TV Prima
V těchto dnech by se 85. narozenin dožil herec Petr Haničinec. Odešel 7. listopadu 2007, ale dodnes na něj jeho manželka Radka i sousedé, přátelé v Bratronicích i z herecké branže vzpomínají. Spisovatel a herec Jan Herget napsal knihu, kde popsal, jaký slavný český herec opravdu byl.

"Vztekloun s jemnou duší", tak zná název knihy, kterou v pražském knihkupectví pokřtili spisovatel, Radka Haničincová, herečka Eliska Balzerova, moderátor a autor večerníčků Václav Chaloupek a také nakladatelka Slávka Kopecká. Haničince, ač měli rádi diváci, někteří kolegové ho nemuseli. Prý proto, že v pokročilejším věku se jevil jako neustále naštvaný.

"Peťa byl strašně hodnej člověk. Když ho ale něco vytočilo, byl opravdu vztekloun, ovšem s jemnou duší. Přesně jak zná název. Nikdy nikomu neublížil," svěřila se čtvrtá Haničincova žena Radka, která stále žije v Bratronicích, tedy tam, kde to její Petr Miloval.

Mezi manželky slavného hereckého barda patřila Štěpánka Haničincová, pozdější žena Jana Přeučila, či princezna Lada, Marie Kyselková, která je na tom zdravotně ne příliš dobře. Ze vztahů měl Haničinec dvě děti, dceru Alexandru a syna Ondřeje.

Pohřben byl Petr Haničinec právě v Bratronicích. Jeho žena si postěžovala, že před výročím nedožitých narozenin mu na hrob dala kytici slunečnic, ale druhý den tam už nebyla. "Nikdy se tam nic neztratilo, až teď," dodala smutně Radka Haničincová.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Ukázalo se, že Madonna ve své sbírce skrývá dávno ztracený obraz. Měl zmizet z Francie koncem 1. světové...

Styl

Začal čínský nový rok ve znamení králíka. Pro většinu znamení zvěrokruhu by to měl být skvělý rok....

Dům a zahrada

Nezanedbejte říjnové práce na zahradě: Sázejte, uskladňujte a mulčujte