Kristian Kodet hledá a hledá a my víme co! Pak se chystá, že uteče...

 Celebrity 
16. září 2015 11:15 / redakce
  0   0
Kristian Kodet hledá a hledá a hledá a ne a ne najít... VIPstory.cz
Asi nejprodávanější český malíř současnosti Kristian Kodet je docela nešťastný. Nezoufá si z prodeje svých obrazů, spíš naopak, ale marně hledá už pár měsíců vhodný prostor, kde by udělal malé muzeum Tří generací Kodetů. Navíc se chystá k malé "emigraci".

Já mám tuto edici - Tři generace Kodetů v Hradci Králové, kde se o to skvěle starají, ale je to přeci jen z ruky a já jsem napůl Jihočech. Jsem tu od mala, mám tu chalupu a vlastně tu žiju. Proto hledám prostory, kde bych tohle udělal, třeba v Táboře, nebo v Jindřichově Hradci," svěřil se VIPstory.cz Kodet, který má právě dnes vernisáž své výstavy v Galerii Platýz v Praze, kde diváci uvidí průřez jeho tvorbou.

Výstava tu potrvá několik týdnů. Nejméně do doby, než Kodet, který je například i autorem pomníku na hrobě svého kamaráda, zpěváka Waldemara Matušky, uteče. "Uteču za teplem, sluníčkem, víte. Už čtvrtým rokem se ženou a dcerou přečkáváme zimu na Floridě, kde máme dům vedle Olinky Matuškové a mladého Waldy a je to prostě úžasné. Ale doma jsme tady," říká Kodet, který bydlí v centru Prahy, ale jak může, je na své faře na Táborsku.

Před lety měl velký soubor starých domů v Táboře, kde měl i muzeum. Domy prodal a staly se z nich muzeum čokolády. Teď se k myšlence Muzea Tří generací Kodetů zase vrátil a rád by ji zrealizoval.

"Měl jsem kupovat jednu faru, a když se ukázalo, co je zájemců, církev si to rozmyslela a řekla, že to prodávat nebude. Hledám dům, který je zachovalý, který třeba trochu zrekontstruuji, ale bude to mít úžasného genia loci a budou tam chodit lidi a budou tam díla mého otce i děda, kteří byli také výtvarníci," dodává Kristian Kodet.
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Dům a zahrada

Chcete si pořídit psa? Bígl miluje lidi, ale umí být hodně tvrdohlavý

Styl

Nepřidělávejte si zbytečně vrásky na tváři. Mnoho žen to dělá špatným odličováním

Bydlení

Jak si snadno poradit s ucpaným záchodem? Vyrobte si přípravek na čištění toalety

1. Iveta Vítová předvedla perfektně ploché bříško, Berenika Kohoutová zase pořádné těhotenské

2. Sejde z očí, sejde z mysli? Slavný český herec zůstal sám, upoutaný na lůžko. Už byste ho ani nepoznali

3. Herecký velikán Josef Větrovec: Nejsmutnější období prožil na sklonku života

4. Jak se o svou pleť starají známe české krásky? Některé jsme vyzpovídali

5. Oto Klempíř: 17. listopad je pro mě nejvýznamnějším dnem v roce

Zavřít reklamu