Kristian Kodet hledá a hledá a my víme co! Pak se chystá, že uteče...

 Celebrity 
16. září 2015 11:15 / redakce
  0   0
Kristian Kodet hledá a hledá a hledá a ne a ne najít... VIPstory.cz
Asi nejprodávanější český malíř současnosti Kristian Kodet je docela nešťastný. Nezoufá si z prodeje svých obrazů, spíš naopak, ale marně hledá už pár měsíců vhodný prostor, kde by udělal malé muzeum Tří generací Kodetů. Navíc se chystá k malé "emigraci".

Já mám tuto edici - Tři generace Kodetů v Hradci Králové, kde se o to skvěle starají, ale je to přeci jen z ruky a já jsem napůl Jihočech. Jsem tu od mala, mám tu chalupu a vlastně tu žiju. Proto hledám prostory, kde bych tohle udělal, třeba v Táboře, nebo v Jindřichově Hradci," svěřil se VIPstory.cz Kodet, který má právě dnes vernisáž své výstavy v Galerii Platýz v Praze, kde diváci uvidí průřez jeho tvorbou.

Výstava tu potrvá několik týdnů. Nejméně do doby, než Kodet, který je například i autorem pomníku na hrobě svého kamaráda, zpěváka Waldemara Matušky, uteče. "Uteču za teplem, sluníčkem, víte. Už čtvrtým rokem se ženou a dcerou přečkáváme zimu na Floridě, kde máme dům vedle Olinky Matuškové a mladého Waldy a je to prostě úžasné. Ale doma jsme tady," říká Kodet, který bydlí v centru Prahy, ale jak může, je na své faře na Táborsku.

Před lety měl velký soubor starých domů v Táboře, kde měl i muzeum. Domy prodal a staly se z nich muzeum čokolády. Teď se k myšlence Muzea Tří generací Kodetů zase vrátil a rád by ji zrealizoval.

"Měl jsem kupovat jednu faru, a když se ukázalo, co je zájemců, církev si to rozmyslela a řekla, že to prodávat nebude. Hledám dům, který je zachovalý, který třeba trochu zrekontstruuji, ale bude to mít úžasného genia loci a budou tam chodit lidi a budou tam díla mého otce i děda, kteří byli také výtvarníci," dodává Kristian Kodet.
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Dům a zahrada

Prodlužte dřevěnému nádobí životnost díky správné péči

Styl

Chlamydie jsou zákeřným nepřítelem. Patří k nejzrádnějším pohlavním nemocem

Bydlení

Pokud sníte o dokonale čistém prádle, dejte do pračky vlhčený ubrousek či aspirin

1. Lucie Bílá snad zastavila čas. Zpěvačka jen kvete a omládla i duševně

2. Charismatický zpěvák David Kraus prozradil, co je pro něj opravdu důležité

3. Jiřina Bohdalová slaví neuvěřitelné 89. narozeniny. Co vězí za její nezkrotnou energií?

4. Velká novinka v rodině Terezy Kostkové. Pochlubila se novým přírůstkem

5. Jiří Suchý v roušce informoval fanoušky, že už je z nemocnice zase doma

Zavřít reklamu