Kristian Kodet hledá a hledá a my víme co! Pak se chystá, že uteče...

 Celebrity 
16. září 2015 11:15 / redakce
  0   0
Kristian Kodet hledá a hledá a hledá a ne a ne najít... VIPstory.cz
Asi nejprodávanější český malíř současnosti Kristian Kodet je docela nešťastný. Nezoufá si z prodeje svých obrazů, spíš naopak, ale marně hledá už pár měsíců vhodný prostor, kde by udělal malé muzeum Tří generací Kodetů. Navíc se chystá k malé "emigraci".

Já mám tuto edici - Tři generace Kodetů v Hradci Králové, kde se o to skvěle starají, ale je to přeci jen z ruky a já jsem napůl Jihočech. Jsem tu od mala, mám tu chalupu a vlastně tu žiju. Proto hledám prostory, kde bych tohle udělal, třeba v Táboře, nebo v Jindřichově Hradci," svěřil se VIPstory.cz Kodet, který má právě dnes vernisáž své výstavy v Galerii Platýz v Praze, kde diváci uvidí průřez jeho tvorbou.

Výstava tu potrvá několik týdnů. Nejméně do doby, než Kodet, který je například i autorem pomníku na hrobě svého kamaráda, zpěváka Waldemara Matušky, uteče. "Uteču za teplem, sluníčkem, víte. Už čtvrtým rokem se ženou a dcerou přečkáváme zimu na Floridě, kde máme dům vedle Olinky Matuškové a mladého Waldy a je to prostě úžasné. Ale doma jsme tady," říká Kodet, který bydlí v centru Prahy, ale jak může, je na své faře na Táborsku.

Před lety měl velký soubor starých domů v Táboře, kde měl i muzeum. Domy prodal a staly se z nich muzeum čokolády. Teď se k myšlence Muzea Tří generací Kodetů zase vrátil a rád by ji zrealizoval.

"Měl jsem kupovat jednu faru, a když se ukázalo, co je zájemců, církev si to rozmyslela a řekla, že to prodávat nebude. Hledám dům, který je zachovalý, který třeba trochu zrekontstruuji, ale bude to mít úžasného genia loci a budou tam chodit lidi a budou tam díla mého otce i děda, kteří byli také výtvarníci," dodává Kristian Kodet.
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Dům a zahrada

Pěstování ze semínek. S paprikami je je třeba začít v lednu, rajčata, okurky i cukety počkají do února,...

Styl

Nebojte se kleštiček na řasy. Naučte se je používat jako profík a zamilujete si je

Bydlení

Posypová sůl na chodnících je účinná, ale nešetrná. Nahradit ji lze několika materiály

1. Barbora Šporclová Kodetová rozechvěla hlasivky. Všichni jen zírali

2. Co si nejvíce ženy přejí slavné české ženy k Vánocům a jaké dárky umí změnit život

3. Bohuš Matuš je bezesporu velký talent. Jeho život je ale plný trapných afér a ponížení

4. Karanténa Halinu Pawlowskou a její početnou rodinu vrhla do jedné domácnosti

5. Jan Čenský se vydal na otevíračku zimní sezony do Rakouska. Krátce na to se horská střediska uzavřela

Zavřít reklamu