Havlová může vydělat pořádný balík! Ví, jak na to!

 Celebrity 
06. srpna 2015 00:03 / redakce
  0   0
📷
Další 1 fotografie v galerii
Dagmar Havlová je zdatná obchodnice! Dobře ví, jak na to... archiv
Vdova po bývalém českém prezidentovi Václavu Havlovi Dagmar ví, jak na to! Společně se svou Nadací Dagmar a Václava Havlových může vydělat pěkný balík. Přišla na to, jak na to.

Možná se inspirovala u Jiřiny Bohdalové nebo jiné celebrity, která si své jméno jako značku zaregistrovala. Kdokoli teď bude chtít využít jméno VÁCLAV HAVEL, musí zacálovat. A může jít o desítky až stovky tisíc korun. A vzhledem k tomu, že příští rok by Havel oslavil 80 narozeniny, lze předpokládat, že podobných záměrů bude hodně.

Jenže, Dáša Havlová i Nadace najednou změnili názor. Zatímco před pár dny chtěli platit za všechno, teď je to jinak. Třeba náměstí v izraelské Haifě ponese exprezidentovo jméno. Zatímco měla ambasáda zaplatit 30 tisíc, teď je dědička a vedení nadace nechce.

"Pokud se jedná o bohulibou akci spojenou s uctěním památky prezidenta Václava Havla pojmenováním veřejného prostranství ve světě, nebudeme požadovat žádný poplatek, stejně jako jsme dosud nepožadovali," řekl ředitel nadace Vangelis Zingopis. Přitom poplatek původně chtěla, protože o záměru pojmenovat náměstí po Havlovi izraelská ambasáda včas neinformovala.

Například ale za ony slavné Lavičky Václava Havla "Havel´s Place - účtovat poplatek budou. "Tam kde jde o uctění památky Václava Havla, poplatek není, kde jde o komerční využití, pak poplatek požadovat budeme," tvrdí nadace. A Havlová tvrdí, že chce jen chránit jméno svého manžela a značku, aby ji nechtěl kdokoli zneužít a využít k různým podivným účelům.
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Dům a zahrada

Výsadba česneku: Pozor na nejčastější chyby, kterých se mnozí dopouští

Styl

Největší škodliviny v potravinách: Na co si dát pozor?

Bydlení

Topná sezona se blíží. Poradíme, co je třeba zkontrolovat a jak v zimě ušetřit za energie

1. Nejbláznivější cestopis všech dob s Lukášem Pavláskem a Ondřejem Sokolem

2. Rekordman a velký sportovec Jan Kareš řídil elektrický unikát

3. Do třetice všeho dobrého? Moderátor Libor Bouček se znovu oženil!

4. Hvězda ze seriálu Ordinace v růžové zahradě se stane další hvězdou Tváře

5. Andrea Kalivodová vyrazila s dětmi do milovaných Krkonoš

Zavřít reklamu