Havlová může vydělat pořádný balík! Ví, jak na to!

 Celebrity 
06. srpna 2015 00:03 / redakce
  0   0
📷
Další 1 fotografie v galerii
Dagmar Havlová je zdatná obchodnice! Dobře ví, jak na to... archiv
Vdova po bývalém českém prezidentovi Václavu Havlovi Dagmar ví, jak na to! Společně se svou Nadací Dagmar a Václava Havlových může vydělat pěkný balík. Přišla na to, jak na to.

Možná se inspirovala u Jiřiny Bohdalové nebo jiné celebrity, která si své jméno jako značku zaregistrovala. Kdokoli teď bude chtít využít jméno VÁCLAV HAVEL, musí zacálovat. A může jít o desítky až stovky tisíc korun. A vzhledem k tomu, že příští rok by Havel oslavil 80 narozeniny, lze předpokládat, že podobných záměrů bude hodně.

Jenže, Dáša Havlová i Nadace najednou změnili názor. Zatímco před pár dny chtěli platit za všechno, teď je to jinak. Třeba náměstí v izraelské Haifě ponese exprezidentovo jméno. Zatímco měla ambasáda zaplatit 30 tisíc, teď je dědička a vedení nadace nechce.

"Pokud se jedná o bohulibou akci spojenou s uctěním památky prezidenta Václava Havla pojmenováním veřejného prostranství ve světě, nebudeme požadovat žádný poplatek, stejně jako jsme dosud nepožadovali," řekl ředitel nadace Vangelis Zingopis. Přitom poplatek původně chtěla, protože o záměru pojmenovat náměstí po Havlovi izraelská ambasáda včas neinformovala.

Například ale za ony slavné Lavičky Václava Havla "Havel´s Place - účtovat poplatek budou. "Tam kde jde o uctění památky Václava Havla, poplatek není, kde jde o komerční využití, pak poplatek požadovat budeme," tvrdí nadace. A Havlová tvrdí, že chce jen chránit jméno svého manžela a značku, aby ji nechtěl kdokoli zneužít a využít k různým podivným účelům.
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Dům a zahrada

Vyčistěte vaši toaletu snadno a levně

Styl

I když mnohdy nebylo co nakupovat, vznikala za totality nákupní centra, která jsou dodnes ceněnými stavbami

Bydlení

Citron je skvělý, šetrný a ekologický čistič, se kterým vyčistíte celou domácnost

1. Lucie Bílá snad zastavila čas. Zpěvačka jen kvete a omládla i duševně

2. Charismatický zpěvák David Kraus prozradil, co je pro něj opravdu důležité

3. Jiřina Bohdalová slaví neuvěřitelné 89. narozeniny. Co vězí za její nezkrotnou energií?

4. Velká novinka v rodině Terezy Kostkové. Pochlubila se novým přírůstkem

5. Jiří Suchý v roušce informoval fanoušky, že už je z nemocnice zase doma

Zavřít reklamu