Krutá bolest známé moderátorky: Zemřel ji milovaný syn!

Heda Čechové se svým synem
 Celebrity 
19. července 2015 03:00 / archiv ČT
  0   0
Život Hedy Čechové by stačil na román. Patřila mezi nejkrásnější a nejlepší moderátorky u nás. V životě měla ale obrovskou smůlu.

Populární televizní hlasatelka začínala jako mladinká. Její krásný hlas okouzloval posluchače Československého rozhlasu už před více než pětašedesáti lety. Později se stala hlasatelkou Československé televize. Ve své době patřila mezi ideály ženské krásy, ale i mezi spolehlivé a nejlepší profesionály. Uváděla velké společenské akce, namlouvala komentáře k filmům, moderovala hudební pořady. Krásnou Hedu si velmi oblíbil Jan Masaryk, tehdejší ministr zahraničí. Chtěl z ní udělat mezinárodní hlasatelku a na stáž pak měla odjet do televize BBC.

Jenže, všechno bylo nakonec úplně jinak. Po únoru 1948 přišla první rodinná tragédie. Jejího otce vyhodili z rozhlasu a on ztrátu zaměstnání nesl velmi těžce. Ve svých 45 letech se nakonec zastřelil.

V roce 1968 ztratila Heda dalšího člena rodiny. Její sestra v roce 1965 odjela do Německa a tam její stopa končí. I když po ní pátral Interpol, sestry se již se nikdy nesetkaly.

Strmý pád na Hedu Čechovou čekal v roce 1968. Nekompromisně dávala najevo svůj nesouhlas s okupací. Stálo ji to křeslo v televizi a pomalu se od ní začali odvracet přátelé.

Ale to nejhorší v jejím životě ještě na hlasatelku čekalo. V roce 1977 ji zastihla krutá nemoc, kdy ji lékaři předpovídali maximálně tři roky života. Velká bojovnice však rakovinu porazila. To samé se bohužel nepodařilo jejímu jedinému synovi, herci a rovněž moderátorovi Vladimírovi Čechovi (✝61). Ten zhoubné nemoci podlehl před dvěma lety.

I když se ztrátou dítěte není možné se nikdy zcela vyrovnat, je paní Čechová smířena s osudem a radost jí dělají alespoň vnoučata. Dnes se paní Čechová dožívá 87 let.
◼ redakce inStory.cz
Kam dál?
To je děsivé. Zesnulý Vladimír Čech se již brzy objeví na obrazovce ve své poslední…
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Dům a zahrada

I obyčejný ubrousek může být ozdobou stolu. Stačí být kreativní

Styl

Jak rychle pomoci unaveným nohám

Bydlení

Využijte léto k renovaci radiátorů. Budou opět vypadat jako nové

1. Helena Zeťová překvapila. Neuhodnete, jakou má zálibu

2. Brooklyn Beckham je mamánek. Seknul se školou, protože se mu stýská po mámě

3. Václav Jiráček a Elizaveta Maximová přistiženi při něžnostech

4. Krasavice Štoudková takhle řádí na prkně

5. Modelka, která sesadila šéfa Guess, čeká dítě