Populární český herec zemřel tři dny po svých narozeninách!

 Celebrity 
17. července 2015 10:35 / redakce
  0   0
📷
1 fotografie v galerii
Naposledy si Vladimír Ráž zahrál v seriálu Zdivočelá země  ČT
O smrti vynikajícího herce a dabéra Vladimíra Ráže, kterého si pamatujeme hlavně jako prince Miroslava z Pyšné princezny, uplynulo v červenci již 15 let. Ráž zemřel pouhé tři dny poté, co oslavil sedmdesáté sedmé narozeniny. Zemřel doma, ve spánku, a ač některé zdroje uvádí, že herec byl velmi těžce nemocný, ještě tři dny před smrtí natáčel v dobré kondici televizní seriál Zdivočelá země.

Ráž patřil k nejpopulárnějším filmovým hercům padesátých let. Jeho kultivovaný projev a příjemný zjev mu přinesl spoustu rolí divadelních, ale také filmových. V televizi zářil Vladimír Ráž jako Jan Born ve Sňatcích z rozumu a Zlé krvi, ale také v dalších legendárních seriálech: F. L. Věk, Byl jednou jeden dům, Třicet případů majora Zemana, nebo naposledy ve Zdivočelé zemi.

Jeho vzplanutí k herecké kolegyni Aleně Vránové je dostatečně známé. Stalo se tak při natáčení Pyšné princezny a oba herci byli tehdy zadaní. Větší problémy vztah působil tehdy devatenáctileté Vránové, která byla provdána za nadšeného komunistu Pavla Kohouta a ten se s odchodem manželky nehodlal jen tak smířit. Ve své divadelní hře pak označil svoji ženu za nepřítele lidu. „ Kdo dokáže svou lásku klidně zradit, mohl by stejně zradit i svoji vlast,“ prohlašoval Kohout. I přes všechny peripetie si oba herci dokázali svoji lásku prosadit a nakonec se vzali. Manželství stejně moc šťastné nebylo. Vránová nelibě nesla Rážovu až příliš vřelou náklonnost k fanynkám a po pár letech se rozvedli.

Potřetí se Vladimír Ráž oženil s mladou Olgou Hnátkovou, se kterou se usadil opravdu natrvalo. Prožili spolu šťastných dvacet let, za kterými udělala tečku až hercova smrt v roce 2000.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Brad Pitt vyrábí luxusní šampaňské. Plány mu může překazit jedině Angelina Jolie

Styl

Probouzíte se kolem třetí ráno s negativními myšlenkami? Proč to tak je a co se s tím dá dělat

Tech

Nová technologie výroby nerozbitného skla je inspirována lasturami. V budoucnu má být použita pro obrazovky...

Zavřít reklamu