ŠOKUJÍCÍ ODHALENÍ: Majora Zemana neměl hrát Brabec! Víme, kdo to měl původně být!

 Celebrity 
16. července 2015 04:01 / redakce
  0
📷
1 fotografie v galerii
Major Zeman, kultovní seriál, v kterém si toužila zahrát řada herců! Ti po revoluci ale režiséra ani nepozdravili! archiv ČT
Televize Barrandov už po několikáté reprízuje kontroverzní, ale za to kultovní seriál Třicet případů majora Zemana. V hlavní roli si diváci neumí představit nikoho jiného než Vladimíra Brabce. Jenomže on původně Honzu Zemana v propagandistickém díle hrát neměl! Kdo tedy?

Podle informací od Jiřího Sequense mladšího, syna legendárního režiséra měl původně ztvárnit majora Zemana Radoslav Brzobohatý. Nakonec se ale rozhodl jinak. Proč? Protože ho začal uhánět tehdy velmi cílevědomý Vladimír Brabec.

„Táta se na něj jednou poté, co k nám neustále chodil a usiloval o to, zahrát si v seriálu, byl podívat v divadle na Cyranovi z Bergeracu a tak by vážně skvělý. Ono vůbec mezi herci byl boj o role v majoru Zemanovi. Za to po revoluci byli tací, kteří se o role drali, ale pak ho ani nepozdravili,“ nechal se před časem Jiří Sequens mladší slyšet.

Jen Vladimír Brabec si za roli Honzy Zemana vydělal tehdy okolo půl milionu až jednoho milionu korun. To byl honorář, o kterém se nikomu jinému ani nesnilo. Hodně fanoušků pak zklamal, když se v jednom rozhovoru vyjádřil, že už je alergický na dotazy k tomuto seriálu a je to snad jeho prokletí.

Byli prý ale i další desítky či stovky herců, kteří se o role drali a chtěli si zahrát. Chtěli hlavně získat i na tu dobu pohádkové honoráře. A mnozí chodili k Sequensům domů na kávu, čaj, večeři, aby se podbízeli režisérovi. „Byli jen dva, kteří v tom odmítli hrát – Jaroslava Adamová a Petr Čepek. Ale jinak mnozí a mnozí,“ dodal režisérův syn.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Nová verze filmu Tři oříšky pro Popelku se objeví před Vánoci v kinech, i s Pavlem Trávníčkem

Styl

Konopí a imunitní systém. Čtyři způsoby jak zvládnout virovou sezónu s CBD

Tech

Pokud máte auto s pohonem kol 4x4, pak je dobré vědět, jak jej správně používat

Zavřít reklamu