Kdo může za smrt národem milovaného herce? Nad jeho koncem se stále vznáší otazník.

 Celebrity 
01. dubna 2015 04:01 / redakce
  0
📷
1 fotografie v galerii
Šaramantní Hrzán okouzlil mnoho žen Česká televize
Narodil se 30. března 1939 v Táboře a sudičky mu daly do vínku jemnost, vášeň ale zřejmě i posunutý práh pudu sebezáchovy. A Jiřího Hrzána přesně tohle stálo život.

Miloval riskovat, zdolávat různé překážky, nejlépe, když byly hodně vysoko. Stejně silnou pociťoval náklonnost k ženám. Kromě svých zákonitých žen měl Jiří i mnoho milenek. Patřily k nim zpěvačky Petra Černocká, Martha Elefteriadu, herečka Hana Čížková, ale potrpěl si i na manekýnky. Hrzán všechny ženy okouzlil svým šarmem a citlivým přístupem. Své milenky nikdy nebral jako další zářez na pažbě, ale dával jim pocítit skutečnou lásku.

Po úspěšných šedesátých letech, kdy exceloval v divadle i ve filmech (Nebeští jezdci, Pane, Vy jste vdova, Drahé tety a já), dostavily se méně úspěšná léta sedmdesátá. Hrzán začal mít pro svoji rebelskou povahu problémy. Pomalu ale jistě mizely z repertoáru Činoherního klubu hry, ve kterých hrál a nakonec by v roce 1976 z divadla odejit úplně. Jestli to bylo pouze z politických důvodů či i pro jeho stále častější pití, se lze pouze dohadovat.

Jeho přátelé i rodina jsou přesvědčeni, že vyhazov z divadla byl prvním hřebíčkem do jeho rakve. Nikdy se nesrovnal s tím, že ho režim odstřihl od divadla. V podstatě ho zbavili života. Hrzán řešil své problémy stále více alkoholem. Podle svědků neměl ani svůj poslední den v tomto směru příliš pod kontrolou.

Umělec se posilněn alkoholem rozhodl vyšplhat po římse za svoji exmilenkou. Bohužel nedošplhal. Zřítil se na dvorek a utrpěl devastující zranění. Jeho poslední chvíle zpochybňují nejbližší Hrzánovi přátelé, kteří tvrdí, že herci k pádu někdo pomohl. Ať je to tak či onak, Jiří Hrzán dva dny po svém tragickém výstupu po římse domu zemřel. Bylo mu pouhých jednačtyřicet let.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hailey Bieber promluvila o svém manželství. Modelka popírá, že ukradla Justina Biebera zpěvačce Seleně...

Styl

Byl to jen mýtus. Velké snídaně jsou sice důležité, ale s hubnutím nepomohou, potvrdila nová studie

Tech

Americké letectvo se dočkalo nového obrovského tankeru KC-46, o kterém tvrdí, že ve vzduchu doslova změní...