Proč Troška bojkotuje České lvy? Víme to!

 Celebrity 
21. února 2015 05:00 / redakce
  0
📷
1 fotografie v galerii
Zdeněk Troška říká, že točí filmy pro diváky, ne proto, aby dostával ceny, které stejně nejsou upřímné archiv filmu
Už po 22. budou dnes večer uděleny ceny České filmové a televizní akademie Český lev. V pražském Rudolfinu se uskuteční slavnostní večer, kam dorazí řada herců, filmařů. Někteří ale rozhodně ne, jako třeba nejúspěšnější režisér současnosti Zdeněk Troška.

Ten se před časem na slavnou akademii urazil a rozhodl se ceny bojkotovat, stejně jako celou soutěž a dobře ví proč.

"Já na ně kašlu, mě naprosto nezajímají. Tohle má být oslava českého filmu? Vždyť je to k smíchu. Když loni zrušili kategorii cenu diváka, dva dny před vyhlášením, jen proto, aby mi nemuseli cenu dávat, definitivně jsem pochopil, jak to je. Já netočím filmy pro akademiky, ani kvůli cenám, na které se pak na polici leda chytá prach. Já točím filmy pro lidi," říká Troška.

Právě jeho komedie a pohádky jsou nejnavštěvovanějšími filmy posledních pětadvaceti let, stejně tak jsou nejsledovanějšími pořady v televizi. A protože Troška a jeho tým už léta prý bojuje se závistí a záští ze strany některých akademiků, České lvi bojkotuje.

"Pobavilo mne, když mnohdy pomalu všechna ocenění dostane jeden film, kde je zcela jasné, že to není o divákovi ani o kvalitě, ale o tom, kdo s kým kámoší. A součástí tohohle já být nechci. K čemu mi bude deset lvů a já nevím čeho, když na můj film přijde pět tisíc lidí. Protože právě mnohá oceněná díla mají návštěvnost sotva překračující tuhle hranici," říká režisér Sluncí, sen, Kameňáků nebo Babovřesek.

Právě, když se jeho první Babovřesky staly nejnavštěvovanějším filmem desetiletí, mohli se podle něj zbláznit nejen kritici ale i akademici. "Úspěch se v Česku neodpouští, to jsem se už naučil. Naštěstí já se nějakými řečmi odradit nenechám a je mi to jedno. Pro mě jsou důležitá plná kina a nadšení diváci a ne nějaké rozdávání sošek," dodává Zdeněk Troška, jenž připravuje na léto natáčení veskrze duchařské komedie...
Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Vodu z rýže byste neměli vylévat do odpadu. Důvod vás možná překvapí

Dům a zahrada

Jak efektivně odstranit starý nátěr ze dřeva a co k tomu použít