ODHALENÍ: Kdo objevil slavnou herečku Dášu Veškrnovou? A proč ji zakázali další film?

 Celebrity 
19. února 2015 04:15 / redakce
  0
📷
5 fotografií v galerii
Dáša Veškrnová, dnes Havlová byla talent už v začátcích své kariéry! archiv ČT
Jako herečku ji lidi milovali, jako první dámu ji příliš nebrali. Naštěstí se Dagmar Havlová, dříve Veškrnová vrátila ke své profesi. Kdo ji vůbec objevil, a proč ji kdysi zakázali další ztřeštěný film?

Objevitelem Dáši Veškrnové, které nikdo neřekl jinak než Veškrnka, byl režisér Juraj Herz. A byla snad náhoda a pro herečku osud, že si ji všiml.

„Tehdy jsem do Holek z porcelánu potřeboval pět děvčat a nechtěl jsem mít okoukané herečky. Hledal jsem hodně dlouho a z Brna jsem si nechal poslat fotky studentek herectví. Našel jsem mezi nimi jednu, která mne velmi zaujala a to byla právě Dáša,“ zavzpomínal pro VIP Story.cz Juraj Herz.

Tehdy mladičkou, rozvernou studentku neznal. Pozval ji do Prahy, udělal s ní zkoušky. Ovšem nastalo dilema – kterou z těch pěti děvčat v Holkách z porcelánu s Mílou Myslíkovou včele by měla hrát.

Původně se komedie měla jmenovat Inventura u světlušek, ale to režisér nechtěl. A po velkých hádkách se socialistickým vedením Barrandova si prosadil svou. A tehdy mladičká Dáša Veškrnová byla už tehdy jasná favoritka.

„Měla absolutní smysl pro humor, obrovský talent a byla úžasná. Přesto, že to nebyla takzvaně „vyhraná“ herečka, byla skvělá a pořád je. Když jsme pak dotáčeli ten film, říkal jsem si, že v té Dáše je ještě něco a já to z ní musím dostat, musím s ní udělat další film. Tak jsem udělal detektivku Holka na zabití,“ říká Herz.

Detektivka měla být původně komedií a natáčet se měla v zimě. Jenže režisér se pohádal s autorem, řekl mu, že v zimě netočí a předělal to celé. A Veškrnku obsadil do hlavní role. „Pak jsem ještě připravoval film Automatická holka a chtěl opět Dášu obsadit. Mělo to být o dívce, která pracuje v automatu. To už mi ale soudruzi zakázali, protože těch holek bylo už moc. Měl jsem s vedením Barrandova spory, už pro název »holky« a oni říkali – holky, to jsou děvky, prostitutky, vulgární výraz, tak mi ten film zakázali,“ podotýká Juraj Herz, který s Veškrnovou, dnes Havlovou natočil celkem šest filmů.

Partnerkou Juraje Herze je už několik let herečka a dabérka Martina Hudečková, kterou diváci mohou vídat každý týden v seriálu Cesty domů, kde hraje Hedviku.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Mladá manželka Beckhama pláče na Instagramu. Od té doby, co vyšlo najevo, že se nesnáší se svou tchýní...

Styl

Tuk na pažích má různé příčiny: Axilární prsní tkáň, hormonální změny a další důvody, proč se...

Tech

Rusko chce mít nový jaderný bombardér už za dva roky. Nejspíš ale nebude mít vůbec žádný