Vražda nebo nešťastná náhoda? Zbytečná smrt oblíbeného českého herce

 Celebrity 
22. února 2015 03:35 / redakce
  0
📷
1 fotografie v galerii
Luďánka národ miloval ... Youtube
Františka Husáka máme nejvíce v paměti jako Ludvu z trilogie Jaroslava Papouška o rodině Homolkových. Herec vyhublé postavy chtěl být původně lékařem, ale zkoušky neudělal a na popud svého kamaráda se přihlásil na DAMU. Medicína možná přišla o jednoho studenta, ale národ se mohl těšit z jeho Luďánka Homolky a z mnoha dalších divadelních rolí.

František Husák hrál ve všech koutech republiky, ale nejvíce miloval učinkování v pražském Činoherním klubu. Deprese, kterými herec trpěl, řešil často alkoholem a na konci 80. let k němu ještě přidal prášky. O svých problémech věděl a snažil se je řešit. Bohužel i přes opětovnou léčbu nedokázal abstinovat. Přílišná láska k alkoholu stála herce zřejmě život.

Husák zemřel nečekaně a velmi předčasně v pouhých pětapadesáti letech na následky zranění hlavy. Nad jeho smrtí se ovšem stále vznáší množství otazníků. Herec byl nalezen na ulici s rozbitou hlavou. Zda se udeřil sám po pádu pod vlivem alkoholu či mu zranění přivodili neznámí útočníci, není zcela jasné.

Možná by byl dodnes mezi námi, kdyby byl včas převezen do nemocnice. Na místo toho byl převezen domů, ale ráno již nekomunikoval. Lékaři mu následně diagnostikovali krvácení do mozku, ke kterému se přidalo ochrnutí. Bojoval o život další měsíce, ale nakonec svůj boj prohrál a na následky tohoto úrazu 8. listopadu 1991 zemřel.
Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Zemřel herec Matthew Perry. V pouhých 54 letech tragicky utonul ve své vířivce

Styl

Jak docílit dlouhých řas a hustého obočí přírodní cestou? Vsaďte na vitamín E a ricinový olej

Tech

Do Prahy přijede šokující koncept Inception, ukáže se v listopadu na e-Salonu v Letňanech