Vražda nebo nešťastná náhoda? Zbytečná smrt oblíbeného českého herce

 Celebrity 
22. února 2015 03:35 / redakce
  0   0
Luďánka národ miloval ... Youtube
Františka Husáka máme nejvíce v paměti jako Ludvu z trilogie Jaroslava Papouška o rodině Homolkových. Herec vyhublé postavy chtěl být původně lékařem, ale zkoušky neudělal a na popud svého kamaráda se přihlásil na DAMU. Medicína možná přišla o jednoho studenta, ale národ se mohl těšit z jeho Luďánka Homolky a z mnoha dalších divadelních rolí.

František Husák hrál ve všech koutech republiky, ale nejvíce miloval učinkování v pražském Činoherním klubu. Deprese, kterými herec trpěl, řešil často alkoholem a na konci 80. let k němu ještě přidal prášky. O svých problémech věděl a snažil se je řešit. Bohužel i přes opětovnou léčbu nedokázal abstinovat. Přílišná láska k alkoholu stála herce zřejmě život.

Husák zemřel nečekaně a velmi předčasně v pouhých pětapadesáti letech na následky zranění hlavy. Nad jeho smrtí se ovšem stále vznáší množství otazníků. Herec byl nalezen na ulici s rozbitou hlavou. Zda se udeřil sám po pádu pod vlivem alkoholu či mu zranění přivodili neznámí útočníci, není zcela jasné.

Možná by byl dodnes mezi námi, kdyby byl včas převezen do nemocnice. Na místo toho byl převezen domů, ale ráno již nekomunikoval. Lékaři mu následně diagnostikovali krvácení do mozku, ke kterému se přidalo ochrnutí. Bojoval o život další měsíce, ale nakonec svůj boj prohrál a na následky tohoto úrazu 8. listopadu 1991 zemřel.
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Dům a zahrada

Posbírejte doma liché ponožky a vytvořte z nich roztomilé velikonoční zajíčky

Styl

Letošní trendy slunečních brýlí. Frčí geometrické tvary, zlatá i oblíbený retro styl

Bydlení

Na mobilní telefon se viry i bakterie uchytí snadno. Postup, jak se jich zbavit

1. Jiří Suchý v roušce informoval fanoušky, že už je z nemocnice zase doma

2. Zpěvačka Eva Pilarová podlehla vážné nemoci. Umírala v náručí svého manžela

3. Andrea Verešová září štěstím. Důvod k radosti vás překvapí

4. Jiří Růžička měl krutý osud. Nakonec zemřel v důsledku rozsáhlých zdravotních komplikací způsobených...

5. Charismatický zpěvák Adam Mišík propadl autům

Zavřít reklamu