Vražda nebo nešťastná náhoda? Zbytečná smrt oblíbeného českého herce

 Celebrity 
22. února 2015 03:35 / redakce
  0   0
Luďánka národ miloval ... Youtube
Františka Husáka máme nejvíce v paměti jako Ludvu z trilogie Jaroslava Papouška o rodině Homolkových. Herec vyhublé postavy chtěl být původně lékařem, ale zkoušky neudělal a na popud svého kamaráda se přihlásil na DAMU. Medicína možná přišla o jednoho studenta, ale národ se mohl těšit z jeho Luďánka Homolky a z mnoha dalších divadelních rolí.

František Husák hrál ve všech koutech republiky, ale nejvíce miloval učinkování v pražském Činoherním klubu. Deprese, kterými herec trpěl, řešil často alkoholem a na konci 80. let k němu ještě přidal prášky. O svých problémech věděl a snažil se je řešit. Bohužel i přes opětovnou léčbu nedokázal abstinovat. Přílišná láska k alkoholu stála herce zřejmě život.

Husák zemřel nečekaně a velmi předčasně v pouhých pětapadesáti letech na následky zranění hlavy. Nad jeho smrtí se ovšem stále vznáší množství otazníků. Herec byl nalezen na ulici s rozbitou hlavou. Zda se udeřil sám po pádu pod vlivem alkoholu či mu zranění přivodili neznámí útočníci, není zcela jasné.

Možná by byl dodnes mezi námi, kdyby byl včas převezen do nemocnice. Na místo toho byl převezen domů, ale ráno již nekomunikoval. Lékaři mu následně diagnostikovali krvácení do mozku, ke kterému se přidalo ochrnutí. Bojoval o život další měsíce, ale nakonec svůj boj prohrál a na následky tohoto úrazu 8. listopadu 1991 zemřel.
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Dům a zahrada

Nechcete vyhazovat staré knihy? Vytvořte si z nich krásné věci

Styl

Kdy jsou potřeba antibiotika a kdy ne? Naučte se rozpoznat virovou a bakteriální infekci

Bydlení

Provoňte vaši toaletu. Levně a bez chemie

1. Herecký velikán Josef Větrovec: Nejsmutnější období prožil na sklonku života

2. Jak se o svou pleť starají známe české krásky? Některé jsme vyzpovídali

3. Oto Klempíř: 17. listopad je pro mě nejvýznamnějším dnem v roce

4. Letos by jednomu z největších českých herců bylo 80 let! Jiří Hrzán se konečně dočká své sochy

5. Simona Krainová nafotila kalendář plný nahotinek. Víme, kde a jak se připravovala na jeho křest

Zavřít reklamu