Vládce Krkonoš se vrací na televizní obrazovky. Krakonošem bude David Švehlík

 Seriály & Filmy 
26. července 2022 15:26 / Mirka Malá
  0
📷
2 fotografie v galerii
David Švehlík je novým Krakonošem Česká televize
Nebude to sice vícedílný večerníček, přesto lze dopředu říci, že Krakonoš znovu přitáhne k televizním obrazovkám miliony diváků. Vládce Krkonoš je dnes totiž už legendární českou postavou.

Krakonoš v podání Davida Švehlíka se objeví na televizních obrazovkách o letošních Vánocích, proto se tvůrci už museli pustit do práce. Pohádku s názvem Krakonošovo tajemství natáčí samozřejmě v Krkonoších, ale také v Jizerských horách a rovněž na hradech a zámcích. Pro pohádkový zámek Hůrka, v němž se odehrává velká část děje, si tvůrci vybrali hrady Kost a Sovinec a zámky Hrádek u Nechanic a Doudleby nad Orlicí.

"Krakonoš byl pro mé dětství zcela zásadním hrdinou díky Františku Peterkovi a Krkonošským pohádkám. V té naší je ale postava pána hor jiná a rovnou mohu slíbit jisté překvapení. Pro mne je poctou zahrát si v pohádce. Obzvláště pak, když je jako tato dobře napsaná, má dobré obsazení a výborného režiséra. Jsem velký milovník Krkonoš, takže tím větší mám z role radost,“ prozradil nový Krakonoš David Švehlík na tiskové konferenci.

A proč vlastně my Češi Krakonoše tak milujeme? "Rozporuplná a tajemná postava Krakonoše patří k nejzajímavějším hrdinům našich pověstí a pohádek. Lidé si o vládci a ochránci Krkonoš a jejich pokladů vyprávějí už několik století. Knížek o Krakonošovi jsou desítky, možná stovky, ale ani vědci se neshodnou na tom, kdo to vlastně Krakonoš je a odkud se vzal. Náš příběh přináší jednu z možných odpovědí na tuto věčnou otázku,“ vysvětlila nám autorka scénáře Barbara Johnsonová.

Takže existoval vůbec Krakonoš, nebo ne? Možná to ani není tak důležité, důležité je, že tato legenda vůbec vznikla a díky vánoční pohádce si ji znovu připomeneme o Vánocích.

Jaký příběh vánoční pohádka bude mít? Na zámek Hůrka do podhůří Krkonoš přijíždí jeho nový majitel Štěpán se svojí snoubenkou krásnou komtesou Blankou a mladším bratrem Adamem. Cestou Štěpánův kočár nešťastně srazí kolemjdoucí dívku, Adam jí pomůže a ona se do něj zamiluje. Takže nebude chybět láska a taky nějaké to tajemství, které se ukrývá v obrazu na zámku Hůrka. A nakonec ještě ten Krakonoš...Tvůrci se totiž chlubí tím, že jejich pohádka konečně odpoví na zásadní otázku, kdo je vlastně Krakonoš a jaké je jeho největší tajemství.

Kromě Davida Švehlíka v roli Krakonoše bude mít pohádka hvězdné obsazení. Chybět nebudou Jakub Prachař, Ondřej Sokol nebo Martin Huba. Dívčí role si pak zahrají mladé herečky Leona Skleničková známá z filmů Modelář nebo Stínohra a také Dominika Morávková, která mimo jiné hrála ve filmech v Létě ti řeknu, jak se mám či Špína.

Autorský článek, další zdroj: Česká televize

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Turecko 2024: Klenot mezi dovolenkovými destinacemi

Dům a zahrada

Jak efektivně odstranit starý nátěr ze dřeva a co k tomu použít