Jak osvěžit unavený obličej? Chce to jen odhalit tajemství kombinace barev.

 Life & Style 
25. září 2013 15:32 / Jitka Jahodová
  0
📷
3 fotografie v galerii
Jde jen o chytrou kombinace těch správných barev! Foto: Facebook
Když je člověk unavený a vyčerpaný, tak se to na vašem obličeji zajisté podepíše. Make-up je skvělým spojencem v zakrývání únavy, když víte, jak ho použít. Není to o jeho množství, ale chytrá kombinace těch správných barev.

ČERVENÉ OČI
Krví podlité oči jsou známkou toho, že zoufale potřebujete spánek. Nicméně, pokud vám zrovna ten nebude ještě několik hodin dopřán, musíte se uchýlit k make-upu.

Pro teplý tón pleti – efekt červených očí můžete neutralizovat zlatými očními stíny a potom linkou nebo řasenkou. Použití zlatavé barvy v oblasti očí a na lícní kosti vaše oči otevře. Kávová barva stínu osvěží vzhled očí. Černá řasenka vytvoří kontrast a vaše zarudnuté oči tak zneutralizuje. Rtěnku naneste v čokoládově růžových odstínech.

Pro studený tón pleti – použijte oční linky a stíny s modrými podtóny. Těsně pod obočí naneste bílý stín, světle šedou přímo přes víčka. Aby se oko opticky otevřelo, podtrhněte lem víčka tmavě modrou nebo tmavě šedou. Doplňte rtěnkou ve švestkových barvách nebo v barvách lesních plodů. Vyhněte se použití růžových, fialových a červených tónů.

KRUHY POD OČIMA
Nemusíte je zakrývat dvojitou vrstvou korektoru. Takové věci únavu neschovají, budete naopak vypadat ještě hůř. Místo toho použijte silný hydratační krém a potom na kruhy naneste tenkou vrstvu korektoru ve žlutých nebo zelených tónech. Při snížení viditelnosti kruhů si dávejte pozor na oční stíny a zapomeňte na použití řasenky na spodní řasy. Linku aplikujte buďto ve dvou různých odstínech a nebo ji naneste jen na horní víčko. Obloukem se vyhněte očním stínům v barvách broskvová, červená a nebo jakákoli tmavá.

Pro teplý tón pleti – na horní víčko těsně pod obočí naneste zlaté tóny, do koutku tóny pískové. Aby oko získalo teplejší vzhled, použijte tmavě zelené nebo hnědé oční linky. Na horní řasy to chce hnědou nebo černou řasenku a spodní řasy tentokrát nechte nenamalované. Případně jenom lehce obarvěte vnější koutek. Rty zvýraznit světle hnědou konturou a béžovým leskem na rty.

Pro studený tón pleti – pod obočí naneste skořicové oční stíny a pískové barvy použijte na pohyblivé víčko. Oční linku v barvě černé. Pamatujte, že hnědá řasenka celý efekt změkčí. Na závěr rty vyplňte neutrální barvou.
Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hazard nesnáším. Někdy ale neodolám a sázím, přiznává Andrea Kalivodová

Styl

Poznejte tiché kopačky včas. Několik varovných signálů, že váš partner vztah opouští

Tech

Největší ponorkou druhé světové války bylo japonské monstrum, které mohlo na palubě přepravovat dokonce...