Chcete zhubnout? Nedaří se vám zbavit přebytečných kil? Zkuste nejstarší medicínu světa.

 Life & Style 
25. září 2013 06:20 / redakce
  0
📷
1 fotografie v galerii
Nejstarší medicína světa.  / inStory.cz
V dnešní době je téměř nepřeberné množství způsobů, jak hubnout. Ovšem vzhledem k faktu, že je také nepřeberné množství lidí, kteří stále nezhubli, ne všechny tyto diety fungují. Existuje i jedna metoda, díky které zeštíhlíte skutečně a trvale. Zajímá vás jaká? Je to ájurvéda! Nejstarší medicína světa původem z Indie.

ÁJURVÉDSKÉ PATERO PRO ŠTÍHLOU LINII

1. Snídani nech nepříteli “V ájurvédě je to se snídaněmi zcela opačně - mají být malé, ne-li žádné. Ráno totiž naše tělo prochází biorytmem způsobujícím líná střeva, proto když už chcete posnídat, dopřejte si jen něco malého, lehkého a hlavně suchého,” vystvětluje Michaela Jarolímová z pražského Ájurvéda Guru centra a dodává: “Může to být třeba tmavé pečivo bez másla, suché cereálie, topinka, knockebrot s lehkou zeleninovou pomazánkou atd. Určitě se nehodí vlhké potraviny jako jogurt, sýr, kefír, šťavnaté ovoce nebo obilninové kaše.”

2. Obědvej jako na hostině v době od 11 - 13h. máme absolutně nejsilnější trávení, proto má být oběd největším jídlem dne. Dopřejte si takový, který vás nejen zasytí, ale také uspokojí. Když si odpoledne dáte např. polévku, hlavní chod a dezert, budete pak schopni povečeřet už jen lehce a hlavně nepodnikat v pozdních večerních hodinách nálety na ledničku.

3. Šetři s tekutinami Přemíra vody či “mokrých” potravin je podle ájurvédy častou příčinou nadváhy. Zkuste proto eliminovat příjem mléčných výrobků, kaší, polévek, omáček, šťavnatého ovoce a jiných tekutých, vláčných či šťavnatých jídel. “A pozor, obzvlášť účinné je odvodňovat se v denní době od 6 - 10h. a od 18 - 22h,” dodává Michaela.

4. Zatoč s uzobáváním! Snídaně, oběd, večeře a nic mezi tím – tak zní nejdůležitější ájurvédské pravidlo pro silné trávení a krásnou postavu! Neznamená to ubrat na množství jídla, jen vaše obvyklé porce koncentrujte do tří hlavních chodů. Ovoce a zeleninu odteď jezte jako jejich součást. A pokud vás trápí, že by vaše tělo trpělo stresem, tak pusťte strach z hlavy. Jestliže budete jíst v pravidelnou dobu a zařadíte kvalitní potraviny, žádné hladovění a stres vašemu organismu nehrozí.

5. Naordinuj si dezert Ájurvédská rada nad zlato zní: Zamlsejte si! A nemusí se jednat jen o dortík, přípustná je také čokoláda, sušenka, bonbon, ovocný desert… Jde o to, že tyto požitky naše tělo (a hlavně mysl) potřebují, aby nenabyly pocitu strádání. Okamžitě pak totiž vytváří zásoby na horší časy, což proces hubnutí značně ztěžuje. Klíčová je ovšem denní doba, kdy naše chuťové buňky oblažíme! Ideální je doba po obědě, tzn. 11 - 13h. V tuhle část dne se oběd i s dezertem hravě stráví a po zbytek dne už vás nebudou honit chutě. A o to právě jde!
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Agáta Hanychová potvrdila vztah s Mirkem Dopitou. Následně také přiznala, že se Soukupem nebyla šťastná

Styl

Heřmánek je snadno dostupný přírodní pomocník. Zklidní úzkosti a dokáže zlepšit trávení i pleť

Dům a zahrada

Slaďoučké borůvky můžete pěstovat i na balkoně. Klíčový je výběr správné odrůdy, výsadba je...