Podrobnosti o posledním rozloučení i místě posledního odpočinku Hany Zagorové. Rozloučit se bude moct i veřejnost

 Celebrity 
30. srpna 2022 07:02 / René Černý
  0
📷
5 fotografií v galerii
Zpěvačka Hana Zagorová zemřela v pátek ve věku 75 let Se svolením managementu H. Zagorové
Smrt Hany Zagorové, která v pátek zemřela ve věku 75 let po boji se zákeřnou nemocí krvetvorby, zasáhla fanoušky i její přátele a kolegy. Zdrceného manžela, operního pěvce Štefana Margitu, čeká ještě jedna důležitá věc, která pro něj bude znovu nápor na nervy, a sice pohřeb. Nyní je ale už známo i místo, kam budou ostatky uloženy.

Hana Zagorová strávila poslední dva týdny života v nemocnici na Karlově náměstí. Od minulého pondělí se však její zdravotní stav prudce zhoršil. Nakonec lékaři Štefanu Margitovi sdělili, že stav je kritický a musí počítat se vším, neboť nezabírala žádná léčba. V pátek přišla smutná zpráva, Hanička písnička zemřela.

Poté, co Štefan Margita, který byl s milovanou Hankou až do poslední chvíle, musel nezlomný fakt zpracovat, nyní ho čeká další těžká zkouška. Nejenom naučit se žít s tím, že svou lásku, se kterou strávil 30 let, už nikdy neuvidí, ale hlavně musí zvládnout poslední rozloučení. 

„Ti kteří měli a mají Hanku rádi a chtějí se s ní přijít rozloučit osobně, budou mít příležitost ve středu 31. 8. 2022 v Divadle Kalich od 11 do 17 hodin. Hanka se do Kalichu ráda vracela a bude zde za nedlouho uveden muzikál z jejích písní Biograf láska.

Hanka si vždy moc vážila vaší přízně a největší radost by jí udělalo, když si na ní vzpomenete při její písničce,“ svěřil se na sociálních sítích zdrcený vdovec.

V divadle však půjde o takzvané pietní rozloučení. Znamená to tedy nejspíš bez rakve s tělem slavné zpěvačky. Na pódiu bude zřejmě velká fotografie, zazní nejslavnější písničky a lidé budou moci přinést květiny a potichu uctít památku.

Jak se inStory.cz dozvědělo z blízkých kruhů i zbytku rodiny, Margita i další členové rodiny a nejbližší budou mít už v úterý šanci při soukromém rozloučení dát milované Hance poslední sbohem a uctít její památku v jednom z pražských kostelů. Možná půjde o ten, kde si před 30 lety řekli společné ano.

 „Klasický pohřeb si Hanka nepřála a já budu respektovat její přání,“ uvedl Margita a zároveň dodal, že chce poděkovat všem, kteří vyjádřili a vyjadřují soustrast s odchodem jeho nejmilovanější manželky.

„Ani nedokážu vyjádřit slovy, jak moc mi vaše podpora v těchto těžkých chvílích pomáhá. Ze srdce vám děkuji za podporu,“ napsal operní pěvec na svůj profil.

Posledním místem odpočinku se podle informací od blízkých i CNN Prima News stane rodinný hrob mezi velikány české kultury na pražském Vyšehradě. Zde jsou pohřbeni také Hančini rodiče otec Josef a maminka Edeltruda Zagorovi. Hrob koupila už před deseti lety. Tehdy od soukromého vlastníka za několik stovek tisíc korun a další nemalé peníze dala za jeho rekonstrukci.

S ohledem na to, že na Vyšehradě je povoleno ukládat nikoli rakve s ostatky, ale jen urny, je jasné, že zpěvaččino tělo bude zpopelněno a urna následně uložena na místo posledního odpočinku.

Nejenom, že bude pohřbena mezi velikány, ale umožnila tak vlastně svým věrným fanouškům, aby ji mohli projevit úctu i po jejím odchodu. O tom, že hrob bude podobně navštěvovaný, jako třeba ty Karla Gotta, Evy Pilarové nebo Daniela Nekonečného na Malvazinkách, není snad ani pochyb.

Autorský článek

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Letní vánek v lahvičce: Jak vybrat ten pravý parfém na léto

Dům a zahrada

Jak efektivně odstranit starý nátěr ze dřeva a co k tomu použít