Jiří Menzel zemřel, nového bezbariérového domu se už nedočkal

 Celebrity 
07. září 2020 19:54 / René Černý
  0
📷
6 fotografií v galerii
Jiří Menzel zemřel ve věku 82 let Archiv J. Menzela
Celý český a nejenom filmový svět zasáhla zpráva o úmrtí oscarového režiséra Jiřího Menzela. Zemřel po kolapsu organismu ve věku 82 let doma, obklopen milující rodinou. Přitom před pár týdny oznámila jeho žena, že si pořídili nový dům za 20 milionů korun s vražednými splátkami hypotéky. Toho se filmař, ale i herec už nedočkal.

"Jiřinko náš milovaný, nejstatečnější ze všech statečných. Včera večer doma v našich náručích tvoje tělo opustilo náš pozemský svět. Bylo nám velkou ctí, že jsme tě mohly doprovodit na tvojí poslední cestě. Tvoje láska ke mně a našim holkám byla láskou, která si neklade podmínek," napsala vyznání Olga Menzelová na sociální síti, čímž oznámila až v neděli večer odchod svého manžela.

Ten od roku 2017 byl závislý na pomoci druhých. Byl upoután na lůžko nebo na invalidní vozík poté, co prodělal těžký zánět mozku, který spustil virus spojený se zánětem v dásni.

Několik týdnů na tom byl držitel Oscara za film Ostře sledované vlaky, Jiří Menzel, velmi zle, prodělal i koma a nikdo nevěděl, co bude dál. Nakonec mu osud daroval ještě tři roky života. 

"Péče o Jiřího je velmi nákladná. Protože potřebuje stálou péči, musí se u něj střídat pečovatelé, což samozřejmě stojí jistou částku," prozradila nedávno Olga Menzelová.

Šokovala také zprávou, že v Praze Stodůlkách pořídila za 20 milionů korun dům, kdy splátky hypotéky činí přes 80 tisíc korun měsíčně. Prodala i svůj dům na Smíchově.

"Pořídili jsme si dům, abychom mohli trávit více společného času jako rodina. Rozhodující pro výběr domu byl dostatek prostoru a klidu, a také to, aby byl bezbariérový. Má zahradu a bazén, který pomáhá Jirkovi při rehabilitaci nohou," svěřila se teprve nedávno Menzelová.

Jenomže zároveň přidala i snímky a záběry, jak je třeba udělat v domě novou kanalizaci a spoustu úprav. Proč pořídila nemovitost, která spolyká další statisíce a za ty peníze nepořídila něco už připraveného, není jasné. Jiří Menzel se ale nového bydlení už nedočkal. 

Tajemstvím jejich vztahu bylo, že spolu fakticky nežili. Každý bydlel až do osudné události, kdy Jiřímu šlo o život, ve svém bytě. Pouze se navštěvovali. Nyní kvůli jeho péči byli pospolu v luxusním režisérově bytě pod Pražským hradem. Nyní plánovali, že jako rodina - on, ona a dvě dcery, budou žít v domě. 

"Nejspíš tam nastalo multiorgánové selhání, protože to byla samozřejmě hrozba a je vůbec zázrak, že pan režisér poté, čím si zdravotně prošel, prožil ještě tři roky života naplněné láskou a pohodou. Jeho stav byl ale takový, že nikdy nebylo zcela jasné, jak na tom bude druhý den," dodala blízká známá rodiny s tím, že Olze Menzelové patří veliký obdiv za to, jak se o svého slavného manžela starala. 

Pohřeb s velikánem českého filmu, ale i divadla se uskuteční nejspíš během příštího týdne a pravděpodobně bude veřejný. 

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Zemřel herec Matthew Perry. V pouhých 54 letech tragicky utonul ve své vířivce

Styl

Jak docílit dlouhých řas a hustého obočí přírodní cestou? Vsaďte na vitamín E a ricinový olej

Dům a zahrada

Přehled psích plemen, která mají na svědomí nejvíce pokousání lidí