Krampolová stále v péči lékařů. Víme, jak to s ní vypadá a co na to její manžel

 Celebrity 
10. ledna 2020 08:24 / redakce
  1
📷
4 fotografie v galerii
Hana Krampolová je stále v péči lékařů Archiv
Jiří Krampol neprožívá zrovna veselé období. Už měsíce je jeho milovaná žena Hanka v nemocnicích a doktoři a sestry jsou v podstatě její nejbližší přátelé, ale i nepřátelé. Jak na tom na alkoholu a cigaretách závislá bývalá učitelka v mateřské školce je teď, kdo se o ní stará a jaké má vyhlídky?

Osmapadesátiletá Krampolová je na tom dnes o něco lépe, než na konci loňského léta. Byla to troska, která balancovala na hranici života a smrti. Za vše si ale může sama. Dlouhodobá kombinace léků na bolest, na deprese, alkohol a extrémní konzumace cigaret si vybraly svou daň. 

Jen díky zásahu manžela Jiřího Krampola a lékařů doslova za minutu dvanáct je dnes naživu. "Je stále v péči lékařů. Domů nemůže, až jí bude líp a skutečně se uzdraví, pak ji moc rád budu mít doma. Ale do té doby musí být pod dohledem lékařů, kteří dělají pro ni to nejlepší, co mohou," svěřil se Jiří Krampol.

Herec a moderátor je ze situace sám smutný. Vánoce prožil s přáteli a také za svou manželkou pravidelně chodil. Ale i s ohledem na jeho věk - 81 let - jej celá situace vysiluje po psychické i fyzické stránce. "Užil jsem si své za poslední rok, ale jsem rád, že je naděje na lepší vyhlídky," podotkl Krampol.

Krampolová je v péči psychiatrů a dokonce i pod odborným dohledem známého psychiatra Jana Cimického. Ten už delší dobu Jiřímu Krampolovi radil, aby se jeho žena šla léčit, nebo špatně dopadne. Herec sám se tomu vzpouzel. Nakonec uznal, že nic jiného nezbývá. 

"Hana Krampolová trpí dnes pomyslným syndromem, kterému se od jisté doby říká ´syndrom Ivety Bartošové´. Ta taky kombinovala léky na bolest, na psychiku a alkohol a kouření. Ivetu to v podstatě dovedlo k smrti, Hana od toho neměla daleko. Nyní je v bezpečí a dá se říct, že spolupracuje. Chce se uzdravit, a to je důležité. Někdy má své dny, ale také lepší chvíle, kdy říká, že ví, že je problém a ten chce řešit," prozradil nám zdroj z nemocnice, kde se Krampolová léčí.

Za vším byla ale v počátku obyčejná nuda! V době, kdy byl její manžel Jiří Krampol v největší permanenci, točil filmy, pak pořady Nikdo není dokonalý, jezdil zájezdová představení, byla Krampolová hodiny i dny doma sama, jen s malým psem. Bez náplně života. Bloumala Prahou, obcházela bary, kde jí někde nalévali, jinde ne, protože znali Krampola, který je i prosil, aby jí nic nedávali. Následně měla hercova žena několik úrazů nohy, trpěla bolestmi, a to řešila léky. 

Kombinaci dalších prášků a alkoholu její organismus přestal zvládat. "Ona nic nejí, ani nepije vodu. Jen kouří a pije alkohol a jí ty prášky...," svěřoval se přátelům tehdy zoufalý Krampol. 

Až po loňském návratu z Tuniska, kde byli Krampolovi na soustředění v rámci soutěže Muž roku, se ukázalo, že pokud Krampolová nenastoupí intenzivní léčbu, může vše skončit fatálně. I tam byla po kolapsu několik dní v nemocnici. Nyní je v té nejlepší lékařské péči a všichni jí drží pěsti, aby to zvládla. Jiřímu Krampolovi pak drží palce, aby zase měl co nejdříve doma tu svou skvělou Haničku, kterou tak miluje a ona jeho. Vše ale záleží hlavně na ní... 

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Radim Fiala se svou seriálovou manželkou zabloudil, zachránila ho až rosnička z Novy

Styl

Menstruační houba jako alternativa k tamponům. Je čistě přírodní, použít lze opakovaně a můžete se s...

Tech

Takzvaný projekt Manhattan byl vyvrcholením snahy Američanů o sestrojení a použití jaderné bomby. Na konci...