Potápění na Korsice se mu stalo osudným a Karel Zich doplatil na svoji sportovní vášeň. Ale co vlastně doopravdy způsobilo jeho smrt?

 Celebrity 
08. června 2014 11:30 / redakce
  0
📷
1 fotografie v galerii
Takhle si budeme Karla pamatovat Foro: Facebook
10. června by Karel Zich oslavil pětašedesáté narozeniny. Bohužel neoslaví. Téměř před deseti lety populární zpěvák zahynul při potápění na francouzském ostrově Korsika.

Podle všeho bylo hlavní příčinou zpěvákova úmrtí souhra nešťastných náhod. Zich se se svými přáteli potápěl v hloubce asi dvaceti metrů, když prudce zesílil hladinový proud, který skupinu odnášel dál od lodi. Výstup na hladinu pak podle přítomných proběhl naprosto standardně. Karel Zich byl na hladině v absolutně normálním stavu, nepanikařil. Jenže pak zničehonic upadl do bezvědomí. Nepomohla ani resuscitace na lodi a vrtulníkem přivolaná lékařka pak již pouze konstatovala smrt.

V souvislosti s jeho úmrtím se dlouho spekulovalo o zpěvákově nezpůsobilosti potápět se ve velké hloubce a nezodpovědnosti instruktorů. Teprve až pitva prokázala, že smrt nebyla zaviněna potápěním, ale onemocněním srdce a cév. Kolaps zřejmě urychlil i fakt, že zpěvák musel být vyčerpán plaváním v hladinovém proudu, do kterého se se svým instruktorem dostal.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Přítel Olivie Newton-John zmizel a nikdo si toho nevšiml. Dodnes jde o jednu z největších záhad

Styl

Tasemnice liščí představuje pro člověka reálná rizika. Hlavně pro lidi, kteří konzumují neošetřené...

Tech

Aerocon bude dvakrát větší než superjumbo a bude to létající hotel pro tři tisíce pasažérů. Létat...