Taylor Swift rozzuřila fanoušky svým soukromým tryskáčem. Letos jím letěla už sto sedmdesátkrát

 Celebrity 
07. srpna 2022 07:18 / Mirka Malá
  1
📷
2 fotografie v galerii
Taylor Swift absolvovala svým tryskáčem 170 letů za půl roku Depositphotos
Taylor Swift nikdy nebyla nějak kontroverzní zpěvačkou a patří dlouhodobě k nejprodávanějším hudebnicím. Teď má ale kauzu, která rozzuřila doslova všechny. Taylor má zjevně ráda luxus, a tak si dopřává služeb soukromého létání. Jenomže víc, než by bylo zdrávo.

Na konci července byl totiž zveřejněn žebříček celebrit, které využívají soukromá letadla. Tato data dala dohromady jistá firma na základě údajů z twitterového účtu Celebrity Jets, který pracuje s letovými informacemi.

A to, co tato data ukázala o Taylor Swift, všechny šokovalo. Jen letos totiž zpěvačka použila svůj soukromý tryskáč více než kterákoliv jiná celebrita. Dohromady už privátním letadlem letěla sto sedmdesátkrát. Z údajů také vyplynulo, že Taylor od ledna letošního roku strávila ve vzduchu neuvěřitelných 22 923 minut s průměrnou dobou letu 80 minut, takže vyrobila zhruba 1 184,8krát více emisí, než je hodnota emisí uhlíku průměrného člověka.

A to tedy rozhodně milé a nekonfliktní hvězdě kazí image. Proto také její manažeři rychle přispěchali s vysvětlením, proč Taylor pořád jenom létá soukromým letadlem. A nebudete věřit, na co přišli. Taylor Swift, která přímo vlastní soukromý tryskáč, ho přeci půjčuje svým kamarádům, takže to rozhodně není ona, kdo je pořád jen ve vzduchu.

Je to samozřejmě velmi chabá výmluva, ale s něčím prostě lidé okolo Taylor Swift přijít museli, aby zachránili její popularitu. Létání soukromými tryskáči je totiž v posledních měsících velké téma. Svůj olej do ohně navíc před časem přilila i Kylie Jenner, která se se svým milencem Travisem Scottem proletěla privátním letadlem jen proto, aby z interiéru letadla mohla dát fotky na sociální sítě. Let přitom trval jen sedmnáct minut a Kylie Jenner tím svoje fanoušky rozhodně neohromila, nýbrž pořádně rozzuřila.

Jenomže teď je z toho vlastně Kylie Jenner venku, a to díky Taylor Swift, která se rázem stala nejnenáviděnější celebritou, která ničí planetu a neví, co roupama. Ale ono je takových rozmazlených celebrit samozřejmě mnohem víc. Za Taylor Swift se v žebříčku rozmarného létání soukromými tryskáči umístili Floyd Mayweather, pak JAY-Z, A-Rod a také Blake Shelton. Dále jsou tam také režisér Steven Spielberg, Kim Kardashian, Mark Wahlberg a Oprah Winfrey.

Možná si teď říkáte, že je to celkem zábavné a hysterie okolo celé kauzy je zbytečná. Ale není. Existují totiž reálná data, která ukazují, že pouhé jedno procento nejbohatších lidí na světě produkuje dvakrát více uhlíkových emisí než 50 procent nejchudších lidí na celé zeměkouli dohromady. A je to celkem logické. Kolikrát za rok letíte vy? Možná ani jednou nebo jednou či dvakrát na dovolenou. A teď si vezměte jedno procento nejbohatších lidí, což podle počtu obyvatel dělá asi nějakých 77 milionů lidí, kteří létají sem a tam. A lety soukromými tryskáči nejsou samozřejmě to jediné, čím přispívají k uhlíkovým emisím.

Dvaatřicetiletá Taylor Swift je velmi uznávanou hudebnicí pro různé styly, které dokáže jakou autorka i jako zpěvačka svým fanouškům nabídnout. Kromě hudby jí také v minulosti proslavily její milostné eskapády, nic z toho teď ale není důležité. Než se zbaví negativní image, kterou si díky létání soukromým tryskáčem vysloužila, bude mít, co dělat. Nebo bude muset počkat, než počet jejích letů trumfne nějaká jiná celebrita a zlost fanoušků se přesune jinam. I když 170 letů soukromým tryskáčem během šesti měsíců asi překoná jen málokdo. Takže se Taylor z toho bude muset nějak dostat sama.

Autorský článek, další zdroj: Rolling Stone

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Radim Fiala se svou seriálovou manželkou zabloudil, zachránila ho až rosnička z Novy

Styl

Snažíte se jíst zdravě, cvičíte, ale váha ukazuje stále stejně nebo více? Vyvarujte se častým chybám a...

Tech

Do Prahy přijede šokující koncept Inception, ukáže se v listopadu na e-Salonu v Letňanech