Dcera Nadi Urbánkové promluvila o stíhání doktora Cimického, nadávkách i urážkách a otevřela staré rány se zneužitím své maminky

 Celebrity 
01. května 2022 07:29 / René Černý
  11
📷
6 fotografií v galerii
Jana Fabiánová se svou slavnou maminkou, zpěvačkou Naďou Urbánkovou Se svolením J. Fabiánové
Dcera Nadi Urbánkové (82), zpěvačka Jana Fabiánová byla před časem první, kdo přišel s obviněním známého psychiatra Jana Cimického ze sexuálního násilí a zneužívání. Později se přidaly další ženy, včetně moderátorky Martiny Hynkové Vrbové. Nyní dcera slavné matky promluvila o tom, co se děje dál, bohužel tím otevřela i staré rány týkající se její matky, pětinásobné Zlaté slavice.

Když Jana Fabiánová loni na podzim obvinila psychiatra Cimického z toho, že ji před lety sexuálně napadl ve své ordinaci, strhla se obrovská vlna zájmu, podpory, ale také útoků na její osobu.  

„Poté, co jsem to zveřejnila, následovala vlna jak podpůrných zpráv, tak i útoků, nadávek, urážek.  A to i ve veřejném prostoru,“ prozradila také inStory.cz Jana Fabiánová.

„Lidi mi psali, proč jsem tedy tenkrát k doktorovi vůbec lezla, a proč s těmi věcmi jdu ven až teď a ne tenkrát, a že jsem odporná a že bych měla skočit pod vlak. Že se jen chci zviditelnit, což samozřejmě tak nebylo. Jen mně naštvalo, že tenhle pán má být vyznamenán prezidentem Zemanem," popsala Fabiánová situaci a dodala, že ze světa showbyznysu zatím odešla. Pracuji jako web developer a po showbyznysu se mi vůbec nestýská," podotkla.

To kdysi říkala její maminka Naďa Urbánková taky, když poznala podnikatele Havlíka s nímž odešla do Švýcarska. V rozhovorech tvrdila, že je šťastná, že odešla. "Cítila jsem se už unavená, přeoslavovaná, teď se věnuji rodině," říkávala tehdy Naďa.

Pak ale i díky jak své dceři, tak dceři doktora Havlíka z prvního manželství, že je vše jinak a Čecho-Švýcar ji nejspíš jen využil pro své kontakty. Užila si s ním v dalších letech peklo. Přesto, že v jihočeském Protivíně otevřeli spolu sanatorium, ona hledala cesty, jak utéct. Což tehdy dokonce musela udělat, aby prý zabránila nejhoršímu. 

Podnikání zkrachovalo a další roky chodila zpěvačka po soudech, aby očistila své jméno a dokázala, že dluhy, které vznikly, nebyly její vinou. Doktor Josef Havlík ve svých 87 letech v roce 2019 zemřel. "O mrtvých jen dobře, ale byl to tyran. Nechci se o něm vůbec bavit," podotkla tehdy Urbánková. A ani její dcera o něm neřekla nic lepšího. 

„Zemřel člověk, který mě pět let systematicky psychicky týral, když jsem byla dítě. Když mi bylo osmnáct, snažil se na mně převést svou zcela zadluženou firmu. Dokonce pak u mně zaklepali exekutoři a trvalo mi rok a půl, než jsem dostala zpět svůj nábytek a osobní věci. To vše kvůli člověku, který ani nebyl můj biologický otec a doma mi říkal ten parchant nebo ten bastard,“ prozradila po jeho smrti Jana Fabiánová.

Nyní její jméno hodně resonuje kvůli případu zneužívání ze strany MUDr. Cimického. "Nemůžu k tomu nic říct, nejsem policejní mluvčí a slíbila s jsem s ohledem na vyšetřování, že to nebudu blíže komentovat. Můžu říct jen jedno, že policie zahájila jeho trestní stíhání," podotkla Fabiánová.

To ostatně nedávno v pořadu Face To Face potvrdila i další oběť Cimického moderátorka Martina Hynková Vrbová, která dodala, že žen, které měl kdysi oslavovaný psychiatr napadnout nebo zneužít, byly nejspíš desítky. To ostatně policie v mnoha vyjádřeních potvrdila. 

Jana Fabiánová navíc nyní otevřela další staré a více jak 70 let staré rány. S ohledem na své sexuální napadení zmínila i to, že i její maminka, slavná zpěvačka Naďa Urbánková byla kdysi také obětí. A to, když ji v jejích osmi letech zneužil její vlastní otec. O tomto bolestném příběhu sama Urbánková před lety sama promluvila a dokonce více hovořila i ve své 13. komnatě České televize. 

Dnes sama Urbánková žije v malém bytě v Želivu na Vysočině v ústraní. Po několikaletém boji s rakovinou začala i vystupovat a koncertovat se svou kapelou Bokomara. Kvůli vlekoucím se vedlejším zdravotním neduhům dočasně z pódií zmizela a na koncertech ji často ´nahrazuje´ její kolegyně a kamarádka Petra Černocká. 

Zdroj: Rozhovor s Janou Fabiánovou, Face To Face, ČT - 13. komnata.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Vodu z rýže byste neměli vylévat do odpadu. Důvod vás možná překvapí

Dům a zahrada

Jak efektivně odstranit starý nátěr ze dřeva a co k tomu použít