Hajnej z Krkonošských pohádek slaví 80: Tohle jste o Satoranském stoprocentně nevěděli

 Celebrity 
18. prosince 2019 16:39 / René Černý
  6   6
📷
Dalších 5 fotografií v galerii
Jaroslav Satoranský oslavil 80. narozeniny Archiv TV Nova
Kdo by neznal Anče, Kubo, hajnej, hlášku z Krkonošských pohádek, které se natáčely před 45 lety a kde kromě Ilji Prachaře coby zlořáda Trautenberka exceloval vedle Hany Maciuchové, Zdeňka Řehoře a Františka Peterky i Jaroslav Satoranský. Teď slaví neuvěřitelné 80. narozeniny. Co ale o něm rozhodně nevíte, to vás hodně překvapí!

Satoranský, který na svůj kulatý věk rozhodně nevypadá, nehrál pochopitelně jen v tomto Večerníčku. Proslavil ho třeba seriál Nejmladší z rodu Hamrů i celá řada dalších filmů, inscenací a v neposlední řadě dnes už legendární Policie Modrava, kde hraje kriminalistu.

Jaroslav Satoranský je však skvělý divadelní herec. Působí léta v Divadle Na Vinohradech. O jeho soukromí se toho příliš neví. Třeba to, že se svou první a studentskou láskou je dodnes.

"Příští rok budeme s manželkou Libuškou 59 let. Když jsem byl na divadelní fakultě, chodili jsme spolu, pak jsme se vzali...," říká oslavenec, který je i podle kolegů nesmírně skromný, pokorný, férový člověk a naprostý profesionál.

S manželkou má jednu dceru a dva dnes již dospělé vnuky Jakuba a Jana. Když zrovna nepracuje, věnuje se právě rodině. "Já poslouchám jako hodinky a moje žena je úžasná, takže nám to klape skvěle," řekl vtipně herec.

Co se o něm ale vůbec neví, je, že je manuálně zručný! To u umělců, kromě těch, co třeba malují, není zrovna běžné.

"Jaroušek Satoranský je mistr ve všem, co dělá. Je to nejenom výborný kolega, přítel a skvělý člověk, ale je to i velký kutil. On si třeba celý byt zařizoval sám, nábytek a detaily si dělal sám. On je velice zručný truhlář, řezbář. Mohu si v jeho případě dovolit říct, že svůj klobouk před ním smekám," prozradil jeho o něco málo starší kolega Jan Přeučil.

Jaroslava Satoranského mají rádi všichni herci. A také ti z té nejmladší generace. "Pan Satoranský je prostě boží člověk. Obrovská osobnost, nesmírně milý, skromný a slušný člověk. Vždycky připravený a on si váží každého člověka. Byla radost celá ta léta vedle něj točit," svěřil se herec a dabér Michal Holán, který se Satoranským v Policii Modrava strávil několik sezon jako mladý policista Jája. 

Jaroslav Satoranský se sice před časem nechal slyšet, že zvažuje konec divadelní kariéry a že koketuje s myšlenkou odejít z Divadla Na Vinohradech, kde je od roku 1966, nicméně rozhodnutý napevno stále není. Ke všemu se ukázalo, že seriál Policie Modrava byl natolik sledovaný a úspěšný, že to překvapilo i režiséra Jaroslava Soukupa, který už se nechal slyšet, že 4. řada kriminálky ze Šumavy bude. Ovšem točit se nezačne dříve než v roce 2021. Pokud tomu tak bude, Satoranský se samozřejmě znovu rád zapojí, protože si spolupráci s režisérem, kolegy herci i celým týmem velmi pochvaloval, stejně jako oni. 

Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Dům a zahrada

Svým mazlíčkům můžete udělat stylový pelíšek ze starých věcí i nábytku

Styl

Trendy svatebních šatů pro letošní rok. Dlouhé rukávy a folklorní prvky

Bydlení

Jak se orientovat při výběru schodiště do bytu či domu

1. Slavný tenista Novak Djokovič se postavil za elektromobily

2. Lucie Bílá odkrývá své soukromí více, než bývalo zvykem

3. Tomu se říká retro v televizi. Hlasatelky se vracejí na obrazovku

4. K hrobu Karla Gotta denně míří až stovky lidí

5. Halina Pawlowská a její nepředstavitelné a naprosto nečekané situace

Zavřít reklamu