To je snad špatný vtip? Radka Bangu ocení Charta 77 kvůli postoji proti Ortelovi!

 Celebrity 
12. dubna 2017 03:30 / René Kekely
  13   0
Radek Banga dostane za své projevy ocenění! Profimedia
Tohle je snad špatný vtip. Cenu Františka Kriegla, kterou každoročně uděluje Nadace Charty 77, získá letos zpěvák a hudebník Radek Banga. Ocenění dostane za „odvážný občanský postoj”, když při loňském vyhlašování hudebních cen Zlatý slavík protestoval proti ocenění skupiny Ortel.

Podle mnohých umělců, ale i běžných smrtelníků si snad Charta 77 dělá legraci? „To jako myslí vážně? Proti Ortel ovi v pořádku, pro proč jsou jeho texty plné vulgrit, sexistických věcí, až trapně perverzních. Nechápu, jak takový člověk může dostat ocenění," myslí si jedna ze zpěvaček.

Texty a projev kapely Ortel využívají prý nepřijatelnou rasistickou a xenofobní rétoriku, na což Banga při ceremoniálu reagoval odchodem ze sálu, připomněla nadace v tiskové zprávě. Cenu obdrží Banga v květnu v rezidenci pražských primátorů.

„Sál zaplněný celebritami české popmusic skupině Ortel zdvořile aplaudoval. Radek Banga, který je Rom, po skončení ceremoniálu čelil záplavě hrozeb jemu samotnému i celé jeho rodině. Nebojácně však své výhrady k textům skupiny Ortel opakoval. Stal se tak příkladem odvahy postavit se neonacismu nejen pro své vrstevníky, ale pro celou občanskou společnost,” poznamenali zástupci Nadace Charty 77.

Cena Františka Kriegla je udělována od roku 1987. Vyhlašována je každoročně 10. dubna, kdy se narodil František Kriegel, jedna z výrazných postav takzvaného Pražského jara 1968. Kriegel byl jediným z československých politiků, který v srpnu 1968 po okupaci země vojsky Varšavské smlouvy odmítl v Kremlu podepsat takzvaný moskevský diktát.

„Za co tedy vlastně dostane Banga ocenění, není jasné. „Za ty k****y, p**i a další vulgárnosti ve svých textech? No, to se Charta 77 má čím chlubit," míní jedna z českých zpěvaček. 

Témata: Radek Banga, Ortel
Komentáře
Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Dům a zahrada

Co stihnout na zahradě, než se pořádně ochladí

Styl

Nejrychleji se vám vajíčka zkazí ve dveřích lednice. Kde je tedy skladovat?

Bydlení

Je lepší vybrat nábytek z dřevotřísky, kovu nebo dřeva? Každý materiál má svá pro i proti

1. Rekordman a velký sportovec Jan Kareš řídil elektrický unikát

2. Do třetice všeho dobrého? Moderátor Libor Bouček se znovu oženil!

3. Hvězda ze seriálu Ordinace v růžové zahradě se stane další hvězdou Tváře

4. Andrea Kalivodová vyrazila s dětmi do milovaných Krkonoš

5. Jaký je fotbalista Vladimír Coufal za volantem? Jezdí slavistický obránce jako útočník? Moderátor Bob...

Zavřít reklamu