To je snad špatný vtip? Radka Bangu ocení Charta 77 kvůli postoji proti Ortelovi!

 Celebrity 
12. dubna 2017 03:30 / René Černý
  0
📷
1 fotografie v galerii
Radek Banga dostane za své projevy ocenění! Profimedia
Tohle je snad špatný vtip. Cenu Františka Kriegla, kterou každoročně uděluje Nadace Charty 77, získá letos zpěvák a hudebník Radek Banga. Ocenění dostane za „odvážný občanský postoj”, když při loňském vyhlašování hudebních cen Zlatý slavík protestoval proti ocenění skupiny Ortel.

Podle mnohých umělců, ale i běžných smrtelníků si snad Charta 77 dělá legraci? „To jako myslí vážně? Proti Ortel ovi v pořádku, pro proč jsou jeho texty plné vulgrit, sexistických věcí, až trapně perverzních. Nechápu, jak takový člověk může dostat ocenění," myslí si jedna ze zpěvaček.

Texty a projev kapely Ortel využívají prý nepřijatelnou rasistickou a xenofobní rétoriku, na což Banga při ceremoniálu reagoval odchodem ze sálu, připomněla nadace v tiskové zprávě. Cenu obdrží Banga v květnu v rezidenci pražských primátorů.

„Sál zaplněný celebritami české popmusic skupině Ortel zdvořile aplaudoval. Radek Banga, který je Rom, po skončení ceremoniálu čelil záplavě hrozeb jemu samotnému i celé jeho rodině. Nebojácně však své výhrady k textům skupiny Ortel opakoval. Stal se tak příkladem odvahy postavit se neonacismu nejen pro své vrstevníky, ale pro celou občanskou společnost,” poznamenali zástupci Nadace Charty 77.

Cena Františka Kriegla je udělována od roku 1987. Vyhlašována je každoročně 10. dubna, kdy se narodil František Kriegel, jedna z výrazných postav takzvaného Pražského jara 1968. Kriegel byl jediným z československých politiků, který v srpnu 1968 po okupaci země vojsky Varšavské smlouvy odmítl v Kremlu podepsat takzvaný moskevský diktát.

„Za co tedy vlastně dostane Banga ocenění, není jasné. „Za ty k****y, p**i a další vulgárnosti ve svých textech? No, to se Charta 77 má čím chlubit," míní jedna z českých zpěvaček. 

Témata: Radek Banga, Ortel
Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hollywoodský glamour: Odhalení módních trendů celebrit

Styl

Pět věcí, které ženám ničí orgasmus. Prostě se jich zbavte

Tech

I detektor lži se dá podvést. Víte, jak funguje, a dokázali byste ho obelhat?