Slavnému českému herci, který zemřel na natáčení komedie, odhalí pamětní desku!

 Celebrity 
01. října 2016 04:53 / redakce
  2   0
📷
Další 1 fotografie v galerii
Jan Libíček (vpravo) s Lubomírem Lipským! archiv
Patřil k nejoblíbenějším a nejtalentovanějším českým hercům. Nakonec zemřel přímo na natáčení. Teď mu ve Zlíně odhalí pamětní desku. Jan Libíček by slavil 85. narozeniny!
Býval velice oblíbeným hercem malých rolí. Jan Libíček se sice dožil pouhých 42 let, ale i tak se stačil trvale zapsat do paměti současníků a dodnes jeho komediální role baví diváky všech věkových kategorií. Před Dvěma dny uplynulo přesně 85 let od jeho narození, a tak dnes odpoledne proběhne slavnostní odhalení jeho pamětní desky.

Libíček zazářil například v komediích. Čtyři vraždy stačí, drahoušku, Pane, vy jste vdova, Ženu ani květinou neuhodíš nebo Šest medvědů s Cibulkou. Zahrál si ale například i v psychologickém podobenství Den sedmý, osmá noc a v pohádce Tři oříšky pro Popelku. Objevil se i v řadě televizních filmů a seriálů (Byl jednou jeden dům, Hříšní lidé města pražského, Byli jednou dva písaři). Během natáčení komedie Jak utopit Dr. Mráčka bohužel zemřel, a to 24. května 1974.

"Tehdy mu bylo strašně zle. On se bál doktorů, jak čert kříže. Bohužel na to dojel,Zemřel na silný diabetický šok..." řekl před časem režisér Václav Vorlíček.

„Libíček měl za sebou už asi osm filmovacích dní. Točila se scéna, kdy vodníci čekají na břehu na blížící se pramici s doktorem Mráčkem a chtějí ho utopit. Já s kameramanem jsem přes vodu pozoroval Libíčka, jak si povídá s Menšíkem. Najednou se Libíček skácel zády do vody. Vyrazili k němu připravení záchranáři, vylovili těch jeho sto čtyřicet kilo váhy z vody a mezitím dorazila záchranka,“ popsal situaci režisér.

Slavný herec se totiž na okamžik z bezvědomí probral. Když však nad sebou viděl doktory, začal jim v transu utíkat. Nakonec jej dostali do sanitky, z té už však herec nikdy nevystoupil. Během převozu do nemocnice zemřel.

Slavnostní odhalení jeho pamětní desky se uskuteční u hercova rodinného domu ve Zlíně v Zálesné ulici. Mezi účastníky bude jeho rodina, zástupci města i kulturní sféry. Vzpomínku na hereckého velikána věnuje a pamětní desku odhalí právě Václav Vorlíček.
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Dům a zahrada

Pěstujte si tuřín a nebudete litovat. Nenáročná zelenina přináší spoustu zdravotních benefitů

Styl

Odstávající uši lze šikovně zamaskovat vhodným účesem i správným líčením

Bydlení

Renovace radiátorů. Jak připravit povrch a jakou barvu vybrat

1. Čtyřnásobná maminka a hvězda seriálu Četnické humoresky Alena Antalová podstoupila liposukci

2. Barbora Šporclová Kodetová rozechvěla hlasivky. Všichni jen zírali

3. Co si nejvíce ženy přejí slavné české ženy k Vánocům a jaké dárky umí změnit život

4. Bohuš Matuš je bezesporu velký talent. Jeho život je ale plný trapných afér a ponížení

5. Karanténa Halinu Pawlowskou a její početnou rodinu vrhla do jedné domácnosti

Zavřít reklamu