Smutné! Oscarový režisér z Čech se domů už nikdy nepodívá!

 Celebrity 
11. září 2016 03:00 / redakce
  0   0
Miloš Forman se do rodných Čech už nikdy nepodívá! archiv
Režisér Miloš Forman (84) a držitel Oscara, se do rodné České republiky už asi nikdy nepodívá. Filmař, který stojí za mnoha skvělými filmovými díly, včetně Přeletu nad kukaččím hnízdem či Amadea, je velmi vážně nemocný a jak uvedl server Bleskove.cz, jeho zhoršující se zdravotní stav mu dlouhé cestování přes oceán prostě nedovoluje.

Několikahodinový let by Forman zřejmě nezvládl. Take se musí smířit s tím, že svou rodnou zemi, ani svou rodnou Čáslav, a ani milovanou Prahu, už nikdy nejspíš naživo neuvidí!

„Necítím se na to. Ze zdravotních důvodů si to nemohu dovolit,“ řekl už před časem Forman, který na jednoho oko vůbec nevidí a trápí ho i další problémy, včetně tlaku. Nejvíce však nemoc krve, údajně onkologického rázu. A právě kvůli tomuto stavu mu doktoři zakázali cestování!

„Miloše to moc mrzí, Česko miluje a je mu to líto. Je z toho smutný, ale je realista a ví, jak to s ním vypadá. Vždycky všechny pozdravuje domů do své rodné země. Kluci (starší synové) létají za ním. Tam má další dvojčata, rodinu, přátele. Smutno mu po téhle stránce není, ale…,“ řekl Bleskove.cz jeden z jeho kamarádů, který si myslí, že je to s Formanem zdravotně čím dál horší. „I když on se tomu nepoddává, ale občas je mrzutý. Nechce často slavit ani narozeniny. Říká, že není co slavit a že ho to vlastně už ani nebaví. Pracovat už nemůže…,“ dodává rodinný přítel.

Režisér Forman je podepsán po takovými díly, jako Lásky jedné plavovlásky nebo Hoří má panenko. Dobře placená procházka, kterou udělal před sedmi lety jako divadelní představení se záznamem se zpěvačkou Dášou Zázvůrkovou v hlavní roli, byla vlastně jeho poslední práce.
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Dům a zahrada

Pěstujte si na zahradě krásnou chrpu polní. Pomáhá omezit otoky, čistí krev a má protizánětlivé...

Styl

Večerní přejídání často stojí za nadváhou či obezitou. Naučte se jej ovládnout

Bydlení

Udělejte si z bazénu na zahradě moře. Slaná voda na rozdíl od chlorované prospívá pokožce

1. Herečka Kateřina Brožová přiznala, kdo u ní doma šéfuje

2. Roman Vojtek se stane potřetí otcem. Krásná manželka Petra skrývala bříško půl roku

3. Dědictví aneb Kurvahošigutntag. Ve filmu byly Vlasta s Irenkou velké rivalky, ve skutečnosti si padly do oka

4. Lucie Bílá snad zastavila čas. Zpěvačka jen kvete a omládla i duševně

5. Charismatický zpěvák David Kraus prozradil, co je pro něj opravdu důležité

Zavřít reklamu