Rakovinou zkoušená Věra Čáslavská! Děsivá slova!

 Celebrity 
06. července 2016 04:01 / redakce
  0   0
Věra Čáslavská se i přes svou krutou nemoc na svět dívá stále optimisticky! Profimedia
Olympionička Věra Čáslavská už nějaký ten měsíc bojuje se zákeřnou rakovinou slinivky. Zatím statečně bojuje, přesto, že zhubla asi dvacet kilo a porazit tuto nemoc se jí zcela nedaří. Zatímco ale před nějakou dobou hovořila s velkou nadějí, teď z jejích slov až mrazí!

„Minulý týden mi dělali velice kompletní vyšetření PET rentgenem a CT. Ložiska rakoviny při nich svítí. No a já bohužel svítila,“ prozradila sportovkyně pro nedělní Blesk.

„Neznám nikoho, kdo by tento typ rakoviny porazil. Snažila jsem se dělat úplně všechno, abych rakovinu porazila. Pila jsem šťávu z červené řepy a děti mi sháněly pampeliškové kořeny na čaj a bylinky. Nic nepomohlo,“ říká smutně Čáslavská, která na rozdíl od jiných pacientů má vlasy, což znamená, že zatím nepodstoupila silnější dávky chemoterapie, ale patrně jen ozařování.

Sama přílišné naděje na uzdravení zřejmě moc nevidí, ale dělá vše proto, aby se stal zázrak. „Já říkám, že rakovina je kanibal, sežere všechno, i to, co svému tělu dodávám,“ vysvětlila a dodala, že lékaři v Motole i v IKEM, kde je v jejich péči, se o ni velmi dobře starají.

Pomoc v zahraničí prý hledat nebude. Bude dál zkoušet metody, které by mohly zabrat. Dobře ale ví, že přežitelnou tohoto typu nádoru je velmi malá. Na rakovinu slinivky zemřel nedávno i architekt Bořek Šípek. Ten se zkouše léčit ve Španělsku, leč bohužel jeho stav byl už velmi pokročilý.
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Dům a zahrada

Nekřičte na svého psa, mohl by ve vás ztratit důvěru. Výchovávat se musí jinak

Styl

Zapomenutý jablečný ocet. Pomůže vám víc, než si myslíte

Bydlení

Jak zničit vodní kámen v toaletě snadno a bez chemie

1. Charismatický zpěvák David Kraus prozradil, co je pro něj opravdu důležité

2. Jiřina Bohdalová slaví neuvěřitelné 89. narozeniny. Co vězí za její nezkrotnou energií?

3. Velká novinka v rodině Terezy Kostkové. Pochlubila se novým přírůstkem

4. Jiří Suchý v roušce informoval fanoušky, že už je z nemocnice zase doma

5. Zpěvačka Eva Pilarová podlehla vážné nemoci. Umírala v náručí svého manžela

Zavřít reklamu