Rakovinou zkoušená Věra Čáslavská! Děsivá slova!

 Celebrity 
06. července 2016 04:01 / redakce
  0   0
Věra Čáslavská se i přes svou krutou nemoc na svět dívá stále optimisticky! Profimedia
Olympionička Věra Čáslavská už nějaký ten měsíc bojuje se zákeřnou rakovinou slinivky. Zatím statečně bojuje, přesto, že zhubla asi dvacet kilo a porazit tuto nemoc se jí zcela nedaří. Zatímco ale před nějakou dobou hovořila s velkou nadějí, teď z jejích slov až mrazí!

„Minulý týden mi dělali velice kompletní vyšetření PET rentgenem a CT. Ložiska rakoviny při nich svítí. No a já bohužel svítila,“ prozradila sportovkyně pro nedělní Blesk.

„Neznám nikoho, kdo by tento typ rakoviny porazil. Snažila jsem se dělat úplně všechno, abych rakovinu porazila. Pila jsem šťávu z červené řepy a děti mi sháněly pampeliškové kořeny na čaj a bylinky. Nic nepomohlo,“ říká smutně Čáslavská, která na rozdíl od jiných pacientů má vlasy, což znamená, že zatím nepodstoupila silnější dávky chemoterapie, ale patrně jen ozařování.

Sama přílišné naděje na uzdravení zřejmě moc nevidí, ale dělá vše proto, aby se stal zázrak. „Já říkám, že rakovina je kanibal, sežere všechno, i to, co svému tělu dodávám,“ vysvětlila a dodala, že lékaři v Motole i v IKEM, kde je v jejich péči, se o ni velmi dobře starají.

Pomoc v zahraničí prý hledat nebude. Bude dál zkoušet metody, které by mohly zabrat. Dobře ale ví, že přežitelnou tohoto typu nádoru je velmi malá. Na rakovinu slinivky zemřel nedávno i architekt Bořek Šípek. Ten se zkouše léčit ve Španělsku, leč bohužel jeho stav byl už velmi pokročilý.
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Dům a zahrada

Nevyhazujte slupky od banánů. V domácnosti mají ještě široké uplatnění

Styl

Chyba při zpracování kuřecího, která vás může dostat až do nemocnice. Neděláte ji také?

Bydlení

Na montáž dveří si nemusíte zvát firmu. Zvládnete to i sami

1. Simona Krainová nafotila kalendář plný nahotinek. Víme, kde a jak se připravovala na jeho křest

2. Nejbláznivější cestopis všech dob s Lukášem Pavláskem a Ondřejem Sokolem

3. Rekordman a velký sportovec Jan Kareš řídil elektrický unikát

4. Do třetice všeho dobrého? Moderátor Libor Bouček se znovu oženil!

5. Hvězda ze seriálu Ordinace v růžové zahradě se stane další hvězdou Tváře

Zavřít reklamu