Objevili jsme unikátní video z premiéry Slunce, seno a pár facek! To musíte vidět!

 Celebrity 
02. července 2016 04:53 / redakce
  0
Loading...
📷
1 fotografie v galerii
Unikátní video zachycuje premiéru Slunce, seno a pár facek v Krupce na Teplicku v roce 1989! youtube.com
Letos uplyne 33 let od natočení prvního z dílů trilogie Zdeňka Trošky Slunce, seno. Nesmrtelná série komedií z jihočeských Hoštic nemá soupeře. Kdykoli se v televizi reprízuje, má až neskutečnou sledovanost. Většina herců i neherců z letních taškařic už nežije, ale objevili jsme na internetu unikátní video z premiéry Slunce, seno a pár facek z Krupky na Teplicku. To musíte vidět.

Video, které vložil na internet soukromý pamětník té doby, vzniklo 20. května 1989, tedy pár měsíců před Sametovou revolucí. Zachycuje jak samotné představení filmu s doprovodným programem, tak i soukromé záběry, na kterých je Helena Růžičková se synem Jirkou, ale i manželem Jiřím Růžičkou starším, Veronika Kánská coby Blažena, Broně Černým představitel Vency, Jiří Šotola, jako malý Jirka Škopek.

Dokonce na akce zpíval tehdy začínající zpěvák Leoš Petrů se svou kapelou. Letní amfiteátr plný, bavící se, smějící se. Kdo by čekal před 27 lety, že se Slunce, sena stanou fenoménem. Video je asi jediným amatérsky dochovaným, co se týče veřejných premiér.

Těsně po revoluci vzniklo ještě Slunce, seno, erotika, s kterým nebyli herci, ani autoři tak spokojení. „Podle mne erotika byla nejméně povedený díl. Bylo to takové všechno nahonem, těsně po revoluci. Zkrátka v době hodně nejisté a nové. Pak mělo vzniknout ještě Slunce, seno, ufoni, ale to už se nerealizovalo,“ vzpomíná Zdeněk Troška, který od té doby udělal řadu pohádek a filmů, ale taky další dvě trilogie – Kameňáky a Babovřesky. Letos v srpnu uvede do kin novou duchařskou komedii ze současnosti s názvem Strašidla.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Ukázalo se, že Madonna ve své sbírce skrývá dávno ztracený obraz. Měl zmizet z Francie koncem 1. světové...

Styl

Začal čínský nový rok ve znamení králíka. Pro většinu znamení zvěrokruhu by to měl být skvělý rok....

Dům a zahrada

Nezanedbejte říjnové práce na zahradě: Sázejte, uskladňujte a mulčujte