Chudák Skopeček! Z Bohnic rovnou do důchoďáku?

 Celebrity 
30. června 2016 04:00 / redakce
  0   0
Janu Skopečkovi se stěhovat z domova nechce! Ale ví, že síly mu ubývají! archiv ČT
Herecká legenda Jan Skopeček sice oslavil 90. narozeniny, ale z požehnaného věku příliš radost nemá. Je naštvaný a nevrlý. Skončil v Bohnicích a teď ho prý snad čeká domov důchodců.

Před pár týdny upadl ve svém pražském bytě a zlomil si žebro. Po vyšetření ho převezli do nemocnice v Bohnicích. Jelikož tamní doktoři se bojí, že bude doma opět sám a může se opět zranit, požádali rodinu, aby zkusila otce a dědečka umístit do seniorského zařízení, kde o něj bude postaráno. To ovšem Skopeček zatím odmítal. Dokonce se s částí rodiny pomáhal.

Poté, co Skopečkovi zemřela manželka, herečka Věra Tichánková, zůstal herec sám. „Rodina se bojí, aby se mi zase něco stalo. Ale nechci do důchoďáku,“ říká přátelům a známým Jan Skopeček.

Tlaky jsou na něj prý velké, jenže rodina to myslí nejspíš dobře. Nechce, aby starý pán byl bez dozoru a měl vše potřebné, včetně lékařské péče, pravidelné stravy, úklidu.

Dokonce se až z Francie za ním vydala dcera, která ho přemlouvala, aby nabídku vzal. Sám herec se v seniorském domě byl podívat a uznal, že to tam není špatné, ale že „doma je doma“. Jenže sám uznává, že sil mu ubývá.

Z bytu v pražských Vršovicích, kde prožil téměř celý dospělý život, se mu pochopitelně moc nechce. Raději by uvítal nějakou pečovatelku. Jenomže v zařízení, kde jsou na to zařízeni, by to měl nejspíš lepší.

„To není vězení, to je velmi hezký domov. Ať se Honza podívá, jak dopadly jeho kolegyně – daleko mladší Jana Brejchová, nebo starší Luba Skořepová. Obě jsou na LDN v pražském Motole. A Květa Fialová? Má Alzheimera a taky pořád říkala, že ona stáří miluje a byla pořád soběstačná. A najednou střih a bylo vše jinak,“ namítá Skopečkova mladší herecká kolegyně, která si myslí, že senior dům pro opuštěného herce by bylo ideálním řešením!
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Dům a zahrada

Bez motyky se neobejde žádný zahrádkář. Každý typ je ale vhodný k jiné práci

Styl

Svědivá pokožka hlavy může signalizovat i vážné onemocnění

Bydlení

Volný čas doma vybízí k úklidu skříní. Poradíme, jak nejlépe uložit zimní věci

1. Jiří Suchý v roušce informoval fanoušky, že už je z nemocnice zase doma

2. Zpěvačka Eva Pilarová podlehla vážné nemoci. Umírala v náručí svého manžela

3. Andrea Verešová září štěstím. Důvod k radosti vás překvapí

4. Jiří Růžička měl krutý osud. Nakonec zemřel v důsledku rozsáhlých zdravotních komplikací způsobených...

5. Charismatický zpěvák Adam Mišík propadl autům

Zavřít reklamu