Gott šokuje! Bude se podílet na novém projektu s tímhle člověkem! Jak to dopadne?

 Celebrity 
03. května 2016 04:54 / redakce
  0   0
Karel Gott ve slušivém kloboučku, který mu věnoval právě Sagvan Tofi. S ním se pouští do spolupráce na novém muzikálu! archiv L. Hatašová
Karel Gott, který tento týden musí podstoupit nutnou operaci břicha, který mu má odstranit dočasný vývod, jenž má od loňského podzimu, má další důvod k rychlé rekonvalescenci. Bude se totiž podílet na novém muzikálu Čas růží, který zprodukuje zpěvák Sagvan Tofi. Premiéra bude na jaře příštího roku v pražském divadle Karlín.

Muzikál s názvem Čas růží bude sice složen z písní, které vzniknou na základě Gottových hitů, ale nepůjde o životopisný příběh Zlatého slavíka. Tofi, který je úspěšným producentem muzikálu Děti ráje je spoluprací nadšen. Nejde však o nový nápad, ale vznikl už před několika lety. Teď však nastal čas, aby se dílo představilo veřejnosti.

„Chtěl jsem vytvořit zcela nový příběh, který prozatím zůstane veřejnosti utajen. Myslím si ale, že si v něm diváci a posluchači určité paralely se životem našeho legendárního zpěváka najdou," říká Tofi.

Nápad na Čas růží vznikl před osmi lety, když Sagvan Tofi dopsal muzikál Děti Ráje. „Chtěl jsem se posunout dál a hledal jsem něco, co tu ještě nebylo. A silnější, lepší a větší látka pro muzikál, než jsou písně Karla Gotta, u nás pro mě neexistuje. Tenkrát jsem ale netušil, že i nejsložitější," podotkl Sagvan, který loni na podzim poprvé Karla Gotta seznámil s námětem muzikálu a přinesl mu scénář.

Karel Gott nebude fungovat jako spoluproducent, ale jako supervizor a bude se podílet na dalších věcech týkající se realizace.

„Nejdůležitější pro mě byl jeho názor. Když nastal ten den, šel jsem za ním se scénářem s velkou pokorou. Chtěl jsem mu ho před tím, než si ho přečte, osobně odvyprávět. Takovou trému jsem v životě neměl. Tolik let na tom makáte, a pak sedíte před Mistrem u něj v kuchyni a čekáte na ortel, který vyřkne,” vzpomínal na setkání s Mistrem Tofi.

Sám Karel Gott, jenž se léčil od podzimu do jara z rakoviny mízních uzlin a zdá se, že to nejhorší je zažehnáno, byl nápadem nadšený. „Na první dobrou jsem zkrátka věděl, že Sagvanův námět má nápad, a hned mi bylo jasné, kolik měl Sagvan se scénářem práce, aby obsahově k příběhu seděly písně. Jenomže, jak víme, diváka obvykle nezajímá, kolik je za tím práce, o tom se prostě nemluví. Musí to být zkrátka dobré, příběh a správně vybrané písně musí zaujmout," říká Karel Gott.

Ten už před časem hovořil o tom, že spřádá nové plány a nemusejí souviset jenom s jeho přímým návratem na koncertní pódia. Dílo musí být podle něj ale hodně dobré! "Protože diváci posuzují podle toho, jaký v nich muzikál zanechá celkový dojem. Jak je známo, je to věc generací a každý posuzuje podle sebe. Jestli divák vybrané hity zná, jestli se k nim pojí určité hezké vzpomínky, zatímco pro mladého člověka to mohou být písně zcela nové,” dodal Gott.

„Společně upravujeme scénář, Karel se podílí i na výběru písní. Všechno připomínkuje a i celý tvůrčí tým se vybírá po dohodě právě s ním. Stejně tak tomu bude i při výběru obsazení. Mohu navíc prozradit, že kromě toho Karel maluje i zcela nový obraz, který bude hrát v představení klíčovou roli,” dodal Sagvan Tofi.
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Dům a zahrada

Chemická kotva najde široké uplatnění i v běžném bytě. Unese víc než hmoždinka

Styl

Bolesti zubů mohou předznamenat opravdu vážný problém

Bydlení

Pistáciové skořápky nevyhazujte, jsou ideálním pomocníkem v zahradě. Jako mulč i odpuzovač slimáků

1. Slavní, kteří mají dobré srdce. Podpořit dobrou věc přijeli Roden, Písařík, Svěcený a další

2. Čtyřnásobná maminka a hvězda seriálu Četnické humoresky Alena Antalová podstoupila liposukci

3. Barbora Šporclová Kodetová rozechvěla hlasivky. Všichni jen zírali

4. Co si nejvíce ženy přejí slavné české ženy k Vánocům a jaké dárky umí změnit život

5. Bohuš Matuš je bezesporu velký talent. Jeho život je ale plný trapných afér a ponížení

Zavřít reklamu