Suchá pleť – udělejte si na zimu pořádný ochranný štít.

 Life & Style 
15. října 2013 13:59 / Jitka Jahodová
  0
📷
1 fotografie v galerii
Hydratovat, čistit a tak pořád dokola Foto: twitter
Babí léto se nehlásí a na okna klepou první přízemní mrazíky. Zimní počasí nám dělá nejen vrásky, protože obléknout se trvá asi třikrát déle a mráz štípe až za ušima. Teplota kolem nuly zároveň likviduje naši pokožku. Nejvíce je mrazu vystavená právě ta na obličeji.

Před každým obdobím je potřeba se náležitě připravit. Vyzbrojte proto svoji pleť pořádnou dávkou hydratace. Traduje se, že letošní zima bude opravdu krutá! Doufejme, že meteorologové se zase pletou.

Načerpejte živiny
Aby pokožka lépe vstřebala všechny živiny z krému co máme v koupelně, je potřeba pravidelně odstraňovat odumřelé buňky. Bez mrtvé vrstvy kůže může lépe dýchat, změkčí se a lépe vstřebává vše co na pleť naneseme. Na peeling bychom tedy měli dbát především na konci léta, kdy je pokožku potřeba posílit a vyživit.

Nasaďte si masku
Po odstranění horní vrstvy kůže je hydratační nebo regenerační maska vskutku blahodárná. Pleť je v této chvíli skvěle připravená, aby ji zužitkovala. Lehněte si asi na 20 minut a poté masku odstraňte. Pokud to provádíte ve večerních hodinách před spaním, bude výsledek ještě lepší.

Hydratovat, čistit a tak pořád dokola
Přesto, že čerstvě po probuzení jste kompletně bez make-upu, i tak je pleť potřeba znovu vyčistit. Záleží na druhu kosmetiky jakou používáte. Buďto pleťovou vodou nebo jakýmkoliv čistícím mýdlem, které užíváte po odlíčení. Odstraní to mastnotu a nečistoty. Pleť je tak opět lépe připravena na všechny hydratační krémy a vodičky, které na ni nanesete dříve než make-up. Krémy pečlivě vmasírujte do všech koutů obličeje.

Rady a výstrahy na závěr
– Nepoužívejte kosmetiku s alkoholem, pleť ještě více vysušujete.
– Mastná pleť se nerovná hydratovaná. I když vás zlobí akné, může být vaše kůže hotová poušť.
– Nemyjte pleť klasickým tuhým mýdlem na ruce, i když na obalu píšou, že je hydratační a naše babičky by vám ho doporučily.
– Pokud už je venku pod nulou, před odchodem z bytu volte krémy mastnější. Takové, které obsahují vyživující másla. Obzvlášť, když přijdou opravdu kruté polární mrazy.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Herce Keanu Reevese děsí peníze, které si vydělal. Raději je rozdává. Patří k nejštědřejším...

Styl

Naučte dítě lyžovat. Je třeba dodržet pár jednoduchých zásad a zvládnete to

Tech

Apple varoval, že miliony uživatelů iPhonů jsou v současné době bez ochrany

Zavřít reklamu