Jak se v Česku dělá charita? Některé celebrity si říkají desítky tisíc, jiné by se hanbou propadly!

 Celebrity 
30. července 2015 17:15 / redakce
  0
📷
1 fotografie v galerii
Tyhle celebrity ví, jak se dělá charita a vždy rády pomohou. Některé však neví, co by si řekli archiv
Někteří dělají charitu a někteří opravdu "charitu". Jenže je v tom rozdíl, jak některé známé osobnosti chápou slovo pomoc, benefice, charita. A některé herečky, modelky, zpěvačky si neváhají v případě, že jde o akci, kde má jít výtěžek na dobrou věc, říct i desítky tisíc korun.

"Pořádala jsem akci pro handicapované děti. Pozvali jsme s kolegou dvě herečky a dvě zpěvačky. Zatímco přední česká a skvělá herečka se ještě zeptala, kam může dát dar ve výši 20 tisíc korun, který přivezla, jedna zpěvačka, se do telefonu zeptala, kam že jí zašleme honorář," prozradila jedna z pořadatelek akcí na Moravě paní Jana.

"Když jsem jí slušně odvětila, že jde přeci o akci, jejímž poslání je, aby výnos šel na ty děti a získali jsme co nejvíce, řekla mi doslova: "Podívejte se, já taky živím děti, platím hypotéku, musím dvakrát měsíčně ke kadeřníkovi, na kosmetiku a musím se oblékat. Takže vám slevím ze svého obvyklého honoráře. Nebudu chtít osmdesát, ale jen 40 tisíc, ale budu požadovat darovací smlouvu," vypráví žena, která je dodnes v šoku z chování jedné "celebrity".

Nakonec tuto zpěvačku prý pořadatelka nepozvala. Jenže se pak setkala později s jiným chováním jednoho herce a moderátora, který ji rovnou řekl, že není zaopatřovací ústav a charita je to, že vůbec přijede, takže je ochoten slevit deset tisíc.

Další z organizátorů podobných akcí má zkušenosti s jedním ze zpěváků, který prošel i talentovou soutěží. "Ten mi řekl - no normálně vystupuji za 60, ale pro Vás za 30, abychom pomohli dobré věci, že," vypráví muž. Jiní mají zase zkušenosti s jednou nejmenovanou modelkou, která prohlásila, že pod 300 tisíc nevstává z postele.

Je třeba běžné, že se umělcům zaplatí ubytování nebo benzín, to je v pořádku, ale aby chtěli honorář či takzvaně polovinu obvyklého honoráře? Tohle by si v zahraničí nikdo, ale opravdu nikdo nedovolil. Charita znamená pomáhat, ale jak se zdá, někteří chtějí pomoct jen sami sobě. Pak jsou však naopak ti, kteří okamžitě řeknou že přijedou a jasně upozorní, že zadarmo a dělají to pro dobrou věc. A takový přístup je pak opravdu noblesní," míní organizátor benefičních akcí.

Naopak umělci, kteří třeba dělají charitu od srdce, jsou třeba zpěvačka Hana Křížková, Wabi Daněk, Jan Přeučil a Eva Hrušková, Marcela Březinová nebo Marta Kubišová. Zároveň si ale vybírají, které akce podpoří tak, aby to bylo smysluplné. A jak přiznávají, hanbou by se propadly, pokud by měli dělat akci, na níž by vydělali, jako na běžném komerčním představení. Musí to třeba pokrýt náklady produkce, ale jen ty nejdůležitější. Jinak vystupují bez nároku na honorář.
Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Stylová města Itálie, která stojí za návštěvu

Tech

8 mýtů o hybridech, které vám brání vytěžit z tohoto pohonu maximum