Slavní se bouří! Morávková Vaculík, Bočanová a další podepisují petici!

 Celebrity 
31. května 2015 00:10 / redakce
  0
📷
1 fotografie v galerii
Dana Morávková, Lukáš Vaculík, Mahulena Bočanová i další celebrity se bouří!  archiv
Mít právo volby! To požaduje řada slavných osobností kvůli novému zákonu týkajícího se zákazu kouření cigaret v restauracích. Proto sepsali petici, která má zabránit tomu, aby se plošně zakazovalo kouření a naopak lidé měli právo volby.

Tak se taky petice jmenuje. Podepsalo se pod ní přes 7,5 tisíce lidí a řada celebrit je mezi nimi. Herci, zpěváci, moderátoři a další, jako Monika Absolonová, Martin Dejdar, Lukáš Vaculík, Dana Morávková, Mahulena Bočanová nebo Libor Bouček. A kromě toho do Lucerna Music baru svolali na 31. května večer koncert, kde někteří z nich zahrají a zazpívají.

„Jsme liberálně smýšlející lidé, kterým se nelíbí restrikce státu v mnoha oblastech. Jedno ze základních práv demokratické společnosti je právo podnikat a vlastnit majetek. Věříme, že každý podnikatel má právo rozhodovat o tom, jaký podnik bude mít. Podnikatelé v pohostinství pak o tom, jestli bude jejich podnik čistě nekuřácký, kuřácký, či se stavebně oddělenými prostory, jako je tomu nyní,“ píší v prohlášení petenti.

A dodávají, že jim přijde nesmyslné, že stát má určovat, jak bude podnikatel vést svoji hospodu, restauraci, kavárnu, či bar. „Je to jeho majetek, on ví, jací lidé mu tam chodí a co požadují. Je to jeho PRÁVO VOLBY,“ říkají odpůrci návrhu zákona, včele se slavnými osobnostmi.

Mnozí z nich navíc sami kouří. Někteří ne, přesto chtějí dát možnost provozovatelům restaurací, aby se sami rozhodli. Stejné je to u návštěvníků. Každý se prý může rozhodnout, zda půjde do kuřácké či nekuřácké části.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Agáta Hanychová předhodila fanynkám svého bratra Cyrila. Její holčičky ho hned začaly obdivovat

Styl

Středomořská strava prokazatelně snižuje riziko vzniku mnoha závažných onemocnění

Dům a zahrada

11 tipů, jak vybrat nejlepší sekačku na trávu