خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Válka režisérů: Krutý podraz na Trošku od jeho kolegy. Úspěch se prostě neodpouští!

Zdeněk Troška není nadšen tím, že se o něm dělá divadelní hra a jemu to ani nikdo neřekl!
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Celebrity 
08. května 2015 04:58 / archiv
  0   0
Lidový režisér Zdeněk Troška, kterého diváci znají jen v dobré náladě a úsměvem na rtech je asi pěkně naštvaný. Brněnské Divadlo Husa na provázku připravilo hru, v níž se objevuje postava představující slavného režiséra. Jenže on sám o tom neměl ani páru. Že by režisér Vladimír Morávek neměl svého kolegu rád a chtěl se "pomstít"?

Hra, která měla včera svou premiéru, má název Dvojí proměna aneb Co je blbějšího než divadlo, má dvě části. V té první herci v šaškovských kostýmech i klaunských červených nosech vzdávají hold tradicím pouličního divadla, v té druhé předvádějí odlišný typ divadelní a filmové zábavy.

„Je složena ze dvou částí, ze dvou opozit. Jeden z nich zastupuje Hubert Krejčí, druhý postava režiséra Zdeňka Trošky. Druhá část je založena na divadelnosti a kejklířských tradicích. První se věnuje současnému divadlu, které velmi často pracuje s vyprázdněnou formou a nikoli obsahem,“ říká dramaturgyně inscenace Simona Petrů.

Sám Troška o záměru souboru nic nevěděl. A docela ho překvapilo, že někdo ztvárňuje jeho postavu a nebyl sto mu dát ani vědět. Režie se ujal Vladimír Morávek o kterém kolují různé historky a patří prý k velmi kontroverzním. Že by jej štvalo, že jeho kolega Troška má se svými filmy úspěch a je věčně dobře naladěný?

„Nikdo se mi neozval, nikdo mě neinformoval. Samozřejmě, že na to mají právo, je to jejich věc, ale považoval bych za slušnost, aby se aspoň někdo zmínil,“ reagoval na dotaz režisér.

Divadelníky a režiséra Vladimíra Morávka prý zajímá, proč je dnešní český člověk ochotný chodit na filmy Zdeňka Trošky „Jeho základní teze je: moc to neřešme. Je třeba pohladit, lidi nepotřebují přemýšlet, potřebují se smát. Ne, lidem, ale spíš troubům. Nejde o to řešit, ale vypustit,“ vysvětlil režisér představení Vladimír Morávek.

Sám režisér Sluncí sen, Kameňáků či Babovřesk a řady pohádek však vždy říká, že dělá filmy pro zasmání. „Taky bych rád točil životopisné romány, historické děje a podobné krásné věci. Ale proč? Když do kina přijde pět lidí. Nechci dělat film pro osamělého diváka a dramat, rvaček, krve, zoufalství je v životě až až. Já chci lidi bavit,“ dodává Troška.
📷
2
fotografie
◼ redakce inStory.cz
Komentáře
Nejčtenější články
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Dům a zahrada

Jak se u štípání dřeva moc nenadřít? Máme pro vás jednoduché tipy

Styl

Famózní účinky pomerančové kůry. Odteď už ji nevyhodíte

Bydlení

Kytice z barevných listů je nádherná. A pořídíte ji úplně zadarmo

1. Kristýna Leichtová se pochlubila dcerkou

2. Míša Maurerová se už chystá na porod

3. Exmilenka Langerové se teď tulí ke svému o generaci staršímu příteli

4. Vojta Dyk a Patricie Fuxová v Lásce z Kateřinic

5. Zlý bankéř Tomáš Jeřábek s manželkou ukázali malého synka