Válka režisérů: Krutý podraz na Trošku od jeho kolegy. Úspěch se prostě neodpouští!

 Celebrity 
08. května 2015 04:58 / redakce
  0
📷
3 fotografie v galerii
Zdeněk Troška není nadšen tím, že se o něm dělá divadelní hra a jemu to ani nikdo neřekl! archiv
Lidový režisér Zdeněk Troška, kterého diváci znají jen v dobré náladě a úsměvem na rtech je asi pěkně naštvaný. Brněnské Divadlo Husa na provázku připravilo hru, v níž se objevuje postava představující slavného režiséra. Jenže on sám o tom neměl ani páru. Že by režisér Vladimír Morávek neměl svého kolegu rád a chtěl se "pomstít"?

Hra, která měla včera svou premiéru, má název Dvojí proměna aneb Co je blbějšího než divadlo, má dvě části. V té první herci v šaškovských kostýmech i klaunských červených nosech vzdávají hold tradicím pouličního divadla, v té druhé předvádějí odlišný typ divadelní a filmové zábavy.

„Je složena ze dvou částí, ze dvou opozit. Jeden z nich zastupuje Hubert Krejčí, druhý postava režiséra Zdeňka Trošky. Druhá část je založena na divadelnosti a kejklířských tradicích. První se věnuje současnému divadlu, které velmi často pracuje s vyprázdněnou formou a nikoli obsahem,“ říká dramaturgyně inscenace Simona Petrů.

Sám Troška o záměru souboru nic nevěděl. A docela ho překvapilo, že někdo ztvárňuje jeho postavu a nebyl sto mu dát ani vědět. Režie se ujal Vladimír Morávek o kterém kolují různé historky a patří prý k velmi kontroverzním. Že by jej štvalo, že jeho kolega Troška má se svými filmy úspěch a je věčně dobře naladěný?

„Nikdo se mi neozval, nikdo mě neinformoval. Samozřejmě, že na to mají právo, je to jejich věc, ale považoval bych za slušnost, aby se aspoň někdo zmínil,“ reagoval na dotaz režisér.

Divadelníky a režiséra Vladimíra Morávka prý zajímá, proč je dnešní český člověk ochotný chodit na filmy Zdeňka Trošky „Jeho základní teze je: moc to neřešme. Je třeba pohladit, lidi nepotřebují přemýšlet, potřebují se smát. Ne, lidem, ale spíš troubům. Nejde o to řešit, ale vypustit,“ vysvětlil režisér představení Vladimír Morávek.

Sám režisér Sluncí sen, Kameňáků či Babovřesk a řady pohádek však vždy říká, že dělá filmy pro zasmání. „Taky bych rád točil životopisné romány, historické děje a podobné krásné věci. Ale proč? Když do kina přijde pět lidí. Nechci dělat film pro osamělého diváka a dramat, rvaček, krve, zoufalství je v životě až až. Já chci lidi bavit,“ dodává Troška.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Přítel Olivie Newton-John zmizel a nikdo si toho nevšiml. Dodnes jde o jednu z největších záhad

Styl

Tasemnice liščí představuje pro člověka reálná rizika. Hlavně pro lidi, kteří konzumují neošetřené...

Tech

Aerocon bude dvakrát větší než superjumbo a bude to létající hotel pro tři tisíce pasažérů. Létat...