Letošní Thálie - bude to fraška?! Naštvaní diváci muzikálů!

 Celebrity 
22. února 2015 04:35 / redakce
  0   0
📷
Další 2 fotografie v galerii
Takhle vypadala tiskovka k Cenám Thálie, nechyběl producent Kovarčík ani předseda HA Jiří Hromada... ti všichni tahají za nitky?! Herminapress pro Thálii
Tak to je síla! Jestliže se doposud spekulovalo o tom, že rozdávání Cen Thálie nemusí být vždy objektivní a může jít o "ovlivňování" podle toho, kdo s kým, kde, jak a proč, tak letos, zdá se, to bude fraška na druhou. Už tím, kdo byl nominován a kdo ne, kdo sedí v porotě a kdo za tím vším stojí!

Například nejúspěšnější a nejlépe zpracovaný muzikál posledního desetiletí Fantom opery, ani druhý a velmi náročný - Horečka sobotní noci, o nichž se hovoří jako o nejnáročnějších kusech nominovány nebyly. Zato například Addams Family, Antoinetta, Evita (ND Moravskoslezské), nebo třeba Sněhová královna Lumíra Olšovského, a pár dalších regionálních děl jsou ta, která mají šanci prestižní ocenění získat.

"Zvláštní je, že v porotě sedí například Lumír Olšovský, že je třeba nominován David Uličník, který v Antoinettě má velmi malou roli a skoro nikdo ho nezná, byť jsou tam jiní a lepší a i jinde. Nebo nominaci Míši Noskové, to je snad výsměch, ne? Ono, když za vším stojí jako producent miliardář Peter Kovarčík a prezident Herecké asociace Jiří Hromada, není se čemu divit," podivují se mnozí diváci muzikálů.

Za to, že nebyl nominován nikdo z Fantoma opery, si prý může produkce muzikálu sama, protože nikdo z Herecké asociace, která nominace řeší, se prý nedostal na představení, jelikož byla plná. Prý na to byl i producent František Janeček upozorňován, ale nereagoval. Jenomže z GOJA Music Hall zní reakce, že většina z asociace Fantoma opery viděla, a klidně nominovat mohli...

Někteří se pozastavují i nad nominací zpěvačky Michaely Noskové, které je snad už v každém muzikálu. "No, když byla milenkou Kovarčíka, tak co se divíme. Neumí ani zpívat a jen potřebuje, aby ji někam dostal. To samé Olšovský a pár dalších," zní rozčíleně od publika.

"Je jasné, že si to rozdají kamarádíčkové, sponzoři a podobně. Vždyť jen v Praze je tolik skvělých zpěváků a herců v muzikálech, ale to, co předvádějí letos, je fraška a je evidentní, jak to funguje," zlobí se diváci, ale mnohdy i herci, kteří jak sami říkají - dřou jako mezci, mají divadla vyprodaná, ale o nominaci si nemohou nechat ani zdát.

Asociace však namítá, že ceny Thálie nejsou "diváckou" anketou, ale odbornou a o nominacích nerozhodují diváci. Proč ale, když na muzikály a další představení chodí hlavně diváci!

Jak to nakonec dopadne a kdo z 24 nominovaných umělců ocenění dostane, se dozvíme 28. března, kdy slavnostní udílení Cen Thálie bude přenášet z Národního divadla i Česká televize.
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Dům a zahrada

Stále zelenou aukubu japonskou můžete pěstovat doma i venku

Styl

Vyražte do kina sami. Sledování filmu o samotě je prý velmi pozitivní pro duševní zdraví

Bydlení

Několik přírodních vůní, které vám doma vylepší náladu

1. Herečka Kateřina Brožová přiznala, kdo u ní doma šéfuje

2. Roman Vojtek se stane potřetí otcem. Krásná manželka Petra skrývala bříško půl roku

3. Dědictví aneb Kurvahošigutntag. Ve filmu byly Vlasta s Irenkou velké rivalky, ve skutečnosti si padly do oka

4. Lucie Bílá snad zastavila čas. Zpěvačka jen kvete a omládla i duševně

5. Charismatický zpěvák David Kraus prozradil, co je pro něj opravdu důležité

Zavřít reklamu