Letošní Thálie - bude to fraška?! Naštvaní diváci muzikálů!

 Celebrity 
22. února 2015 04:35 / redakce
  0   0
📷
Další 2 fotografie v galerii
Takhle vypadala tiskovka k Cenám Thálie, nechyběl producent Kovarčík ani předseda HA Jiří Hromada... ti všichni tahají za nitky?! Herminapress pro Thálii
Tak to je síla! Jestliže se doposud spekulovalo o tom, že rozdávání Cen Thálie nemusí být vždy objektivní a může jít o "ovlivňování" podle toho, kdo s kým, kde, jak a proč, tak letos, zdá se, to bude fraška na druhou. Už tím, kdo byl nominován a kdo ne, kdo sedí v porotě a kdo za tím vším stojí!

Například nejúspěšnější a nejlépe zpracovaný muzikál posledního desetiletí Fantom opery, ani druhý a velmi náročný - Horečka sobotní noci, o nichž se hovoří jako o nejnáročnějších kusech nominovány nebyly. Zato například Addams Family, Antoinetta, Evita (ND Moravskoslezské), nebo třeba Sněhová královna Lumíra Olšovského, a pár dalších regionálních děl jsou ta, která mají šanci prestižní ocenění získat.

"Zvláštní je, že v porotě sedí například Lumír Olšovský, že je třeba nominován David Uličník, který v Antoinettě má velmi malou roli a skoro nikdo ho nezná, byť jsou tam jiní a lepší a i jinde. Nebo nominaci Míši Noskové, to je snad výsměch, ne? Ono, když za vším stojí jako producent miliardář Peter Kovarčík a prezident Herecké asociace Jiří Hromada, není se čemu divit," podivují se mnozí diváci muzikálů.

Za to, že nebyl nominován nikdo z Fantoma opery, si prý může produkce muzikálu sama, protože nikdo z Herecké asociace, která nominace řeší, se prý nedostal na představení, jelikož byla plná. Prý na to byl i producent František Janeček upozorňován, ale nereagoval. Jenomže z GOJA Music Hall zní reakce, že většina z asociace Fantoma opery viděla, a klidně nominovat mohli...

Někteří se pozastavují i nad nominací zpěvačky Michaely Noskové, které je snad už v každém muzikálu. "No, když byla milenkou Kovarčíka, tak co se divíme. Neumí ani zpívat a jen potřebuje, aby ji někam dostal. To samé Olšovský a pár dalších," zní rozčíleně od publika.

"Je jasné, že si to rozdají kamarádíčkové, sponzoři a podobně. Vždyť jen v Praze je tolik skvělých zpěváků a herců v muzikálech, ale to, co předvádějí letos, je fraška a je evidentní, jak to funguje," zlobí se diváci, ale mnohdy i herci, kteří jak sami říkají - dřou jako mezci, mají divadla vyprodaná, ale o nominaci si nemohou nechat ani zdát.

Asociace však namítá, že ceny Thálie nejsou "diváckou" anketou, ale odbornou a o nominacích nerozhodují diváci. Proč ale, když na muzikály a další představení chodí hlavně diváci!

Jak to nakonec dopadne a kdo z 24 nominovaných umělců ocenění dostane, se dozvíme 28. března, kdy slavnostní udílení Cen Thálie bude přenášet z Národního divadla i Česká televize.
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Dům a zahrada

Údržba motorové pily je snadná a trvá několik minut

Styl

Šalvěj se vyplatí mít po ruce. Pomůže s nadýmáním, pročistí krev a zlepší i paměť

Bydlení

Pokud rádi vytváříte květinové dekorace, hodí se vám slaměnky. Vypěstujte si je

1. Krutý osud prvorepublikové filmové hvězdy Jiřiny Štěpničkové. Kolegové pro ni žádali trest smrti

2. Anna K. si přes zimu užívá zasloužený odpočinek. Ten si s sebou ale nese překvapivou daň

3. Věděli jste, že Ivana Trumpová si zahrála v jednom z nejslavnějších seriálů pro děti?

4. Slavný tenista Novak Djokovič se postavil za elektromobily

5. Lucie Bílá odkrývá své soukromí více, než bývalo zvykem

Zavřít reklamu