Těmhle dvěma vozíčkářkám pomohlo dobré srdce slavné zpěvačky!

 Celebrity 
19. února 2015 03:36 / redakce
  0
📷
4 fotografie v galerii
Paní Marie (vlevo) a slečna Bára si díky velkému srdci slavné zpěvačky mohou dovolit nový invalidní vozík! VIP Story.cz
Nové, odlehčené invalidní vozíky si mohou pořídit dvě handicapované ženy díky štědrosti a dobrému srdci slavné zpěvačky. Právě pro ně se konala akce s háčkovanými srdíčky, které vlastnoručně vyrábí Zlatá slavice Lucie Bílá a prodává je na svých koncertech. Díky tomu se podařilo vybrat slušnou částku!

Bílá začala s háčkováním srdíček při svém Černobílém tour 2013 a pokračovala v tom i vloni. Zarámovaná černá a bílá srdíčka se prodávala na jejích koncertech, i těch vánočních a tím se podařilo dát dohromady slušnou sumu. Za tu si přes Konto Bariéry mohou Bára Štěpánková z Brna a Marie Nahodilová z Jihlavy, která jako poděkování zpěvačce namalovala obraz, pořídit odlehčené invalidní pomocníky - tedy vozíky.

"Díky srdíčkům a mým slavičím šatům, které se vydražily za 111 tisíc korun, se podařilo dát dohromady krásnou sumu, a sice 250 tisíc korun. Jsem moc ráda, že to oběma dámám pomůže, a že jsem mohla pomoct dobré věci," řekla na středečním slavnostním večeru v pražské Píseckém bráně Lucie Bílá, které to nesmírně slušelo a rozdávala úsměvy na všechny strany.

Slavici se podařilo uháčkovat celkem asi 1700 srdíček. Ty jako suvenýr v podobě obrázku prodávala na Černobílých megakoncertech i na dalších vystoupeních."V háčkování pokračuju, háčkuju pořád, i v autě, doma, na hotelu. Mě to baví, úžasně si u toho vyčistím hlavu a když to ještě pomáhá dobré věci, o to víc mě to těší," podotkla Lucie Bílá.

S Kontem Bariéry, které vybraly právě tyto dvě handicapované ženy - Báru s rozštěpem páteře, Marii, která se dostala na vozík po úrazu a i přes své postižení funguje a pracuje jako zdravotní sestra, spolupracuje Bílá už mnoho let.

Další vybrané peníze z prodaných srdíček od Slavice půjdou zase na nějaký další konkrétní případ, který tým ředitelky nadace Boženy Jirků vybere.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Brad Pitt po delší době randí. Jeho vyvolenou je známá modelka, jež proslula pro své obnažené fotky a...

Styl

Byl to jen mýtus. Velké snídaně jsou sice důležité, ale s hubnutím nepomohou, potvrdila nová studie

Dům a zahrada

Dopřejte si vlastní ovoce i během zimních měsíců. Důležitá je zralost při sklizni a vhodná vlhkost při...