Kosmetika, která nadělá víc škody, než užitku. Zkazí se vám i řasenka, když si nedáte pozor!

 Life & Style 
06. září 2013 19:25 / Jitka Jahodová
  0   0
📷
Další 4 fotografie v galerii
Řasenka může být semeniště bakterií. Foto: Facebook
Díky kosmetickým produktům se můžeme udělat krásnější, mladší, zajímavější. Kosmetika je však velmi choulostivá a často může udělat víc škody než užitku, pokud si nedáme pozor na její lhůtu spotřeby. Myslíte si, že když na ní nevidíte plíseň, nebo když pořád hezky maluje, tak se nemůže zkazit? Opak je pravdou. Možná i vy teď máte kosmetickou taštičku plnou výrobků, kterými svůj obličej už jenom trápíte.

Jak poznám datum spotřeby?
Na rtěnce nebývá napsáno spotřebujte do 8. 9. 2014. Prvním vodítkem jak si uhlídat kvalitu vaší kosmetiky je malý obrázek nádobky s otevřeným víčkem. Uvnitř je napsáno např. 6M. Znamená to, že záruční doba skončí šest měsíců po otevření. Jestliže je půl roku už minulostí, okamžitě s výrobkem do koše.

Nevystavujte kosmetiku nadměrnému teplu a vlhku
Další problém je u lidí, kteří hodně cestují. Na označení data vypršení platnosti neexistují mezinárodní normy a označení se například liší v Evropě a Severní Americe. V tomto případě si dejte pozor především u make-upu. Ten vyprší rychleji v zemích nebo státech s tropickým klimatem. Velké horko a sluníčko celkově dekorativní kosmetice nesvědčí. Spousta produktů obsahuje olej a jiné přírodní složky a ty se kazí, když líčidla vystavujete příliš velkým teplotám.

Pokud chcete, aby vaše kosmetika vydržela ještě déle, je lepší ji neskladovat v koupelně, kde je hodně vlhkosti. Uchovávejte ji nejlépe na suchém a chladném místě. Třeba v zapínacím sáčku, mimo dosah kyslíku a nesahat na ni špinavýma nebo vlhkýma rukama. Je mi ale jasné, že většina z nás má místo na kosmetiku právě ve svojí koupelně. V takovém případě ji alespoň nenechávejte ležet jen tak a nechte zapnutou v kosmetické taštičce.

Řasenka může být semeniště bakterií
O řasence byste měli vědět, že se jedná o výrobek na vodní bázi a tak je živnou půdou pro bakterie. Může se proto zkazit dlouho předtím, než vyprší její datum spotřeby. Obzvlášť, když řasenku občas půjčujete kamarádkám.

Kosmetiku a kosmetické štětce byste si celkově neměli půjčovat mezi sebou. Přenos bakterií tak jenom podporujete. Štětce pravidelně perte v mýdlové vodě, třeba v šampónu pro miminka a alespoň jednou týdně je vydezinfikujte. Pokud jsou na vás čistidla určená pro štětce moc drahá, dá se použít přípravek na čištění lékařského náčiní, který koupíte v lékárně za pár korun a vydrží opravdu dlouho.
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Dům a zahrada

Využití zubní pasty v domácnosti. Odstraní škrábance, vybělí tenisky, vyčistí žehličku

Styl

Vědci zjistili, že znečištěné ovzduší snižuje inteligenci lidí

Bydlení

Horký hit interiérů. S odnímatelnými tapetami budete pořád bydlet v novém

1. Charismatický zpěvák David Kraus prozradil, co je pro něj opravdu důležité

2. Jiřina Bohdalová slaví neuvěřitelné 89. narozeniny. Co vězí za její nezkrotnou energií?

3. Velká novinka v rodině Terezy Kostkové. Pochlubila se novým přírůstkem

4. Jiří Suchý v roušce informoval fanoušky, že už je z nemocnice zase doma

5. Zpěvačka Eva Pilarová podlehla vážné nemoci. Umírala v náručí svého manžela

Zavřít reklamu