Trápí vás ucpané póry? Máme pro vás 4 snadné způsoby, jak se pomocí přírodních produktů zbavit černých teček

 Life & Style 
04. září 2013 10:32 / redakce
  0   0
Pár způsobů, jak se sama zbavit černých teček. Zdroj: Archiv
Černé tečky jsou způsobeny nadměrným množstvím mazu a nečistot (prach, make-up, špína z rukou), které se na naší pleť dostávají každý den a jsou jednou z nejčastějších pleťových problémů. Tyto ohyzdné černé tečky se častěji objevují na mastné pleti. Mastná pleť vyrábí přespříliš mazu, který zanechává otevřené póry. Do nich se pak snadno dostanou již zmiňované nečistoty.

Máme pro vás pár způsobů, jak se jich sama a v pohodlí domova můžete zbavit! Než začneme s radami, jen zopakujeme dva základní a velmi důležité kroky pro krásnou pleť.

1) Odličovat se! Umět se nalíčit znamená krásně vypadat, umět se odlíčit znamená krásná zůstat. I žena, která se nelíčí, by si měla večer obličej a dekolt správně vyčistit. Opravdu každý den a pokud možno hned jak přijdete domů. Také byste nikdy neměla chodit nalíčená do vany nebo do sprchy. Proč? Díky teplu se póry otevírají a nalezou nám do nich veškeré nečistoty, které jsme za den na pleť nachytali. Když spíme, odpočívá i naše pleť a odpočívat může jen dobře vyčištěná pleť!

2) Před krémováním obličeje si vždy umýt ruce!

A teď se vrhneme na 4 “domácí léky“ které na černé tečky můžete použít:

1. Mléko a muškátový oříšek
Muškát vám pomůže zbavit se mastnoty a zanechá vaši pokožku hladkou a čistou. Kyselina mléčná obsažená v mléku vám pomůže odstranit všechny odumřelé buňky z kůže.

Mléko a muškátový oříšek smícháme a naneseme na obličej Necháme působit a poté opláchneme vlažnou vodou.

2. Med
Med je jednou z nejsilnějších přírodních hydratačních látek. Obsahuje inhibiny, které působí proti růstu bakterií a činí z medu významné antiseptikum. Existuje mnoho způsobů jak med využít. Pomahá na popraskané rty, na vlasy, ale také nám pomáhá při odstraňování černých teček.

Med prsty jemně vmasírujte na postižená místa. Můžeme ho nanést na celý obličej. Nechte působit několik minut. Všechny odumřelé buňky se přilepí na med. Poté si obličej dobře umyjte vlažnou vodou.

3. Vaječné bílky
Vejce jsou známé svým obsahem vitaminů a to jak vitamínem C, A, D, E, K, tak skupiny B. Kromě toho jsou cenným zdrojem bílkovin, minerálních látek i stopových prvků. Bílek pomáhá proti vráskám, stahuje póry a vypíná pleť.

Před nanesením si obličej umyjte a osušte čistým ručníkem. Poté aplikujte vaječný bílek na celý obličej a nechte působit, dokud se zcela nevysuší. Bude to trvat asi 15 minut. Poté opláchněte vlažnou vodou.

4. Citrón a kartáček na zuby
Jako kosmetická složka může být citrón použit na mnoho způsobů. Jediné, co si musíte pamatovat je, že nejlepší je používat citrón ředěný. Neředěný by mohl být příliš ostrý pro vaši kůži.

Vymačkejte citrónovou šťávu, zřeďte s vodou v poměru 2:1 s a připravte si nový nepoužitý zubní kartáček. Kartáček namáčejte do citrónové vody a jemně krouživými pohyby “drhněte“ černé tečky. Tato metoda se doporučuje pouze jednou týdně.

Pokud máte mastnou pleť, máme pro vás alespoň jednu dobrou zprávu. Výhodou mastné pleti je, že se tolik netvoří vrásky! Což znamená, že až vám bude šedesát, stále budete vypadat jako čtyřicítka! A to se vyplatí, no ne?!
Komentáře
Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Dům a zahrada

Koberce do kuchyně patří. Přesvědčíme vás

Styl

Zdravá a lahodná úprava česneku, která vás postaví na nohy

Bydlení

Dva v jednom. Aneb jak rozdělit pokoj na dva

1. Rekordman a velký sportovec Jan Kareš řídil elektrický unikát

2. Do třetice všeho dobrého? Moderátor Libor Bouček se znovu oženil!

3. Hvězda ze seriálu Ordinace v růžové zahradě se stane další hvězdou Tváře

4. Andrea Kalivodová vyrazila s dětmi do milovaných Krkonoš

5. Jaký je fotbalista Vladimír Coufal za volantem? Jezdí slavistický obránce jako útočník? Moderátor Bob...

Zavřít reklamu