Jak před sedmdesátkou vypadá nestorka jazzu v Čechách? Jana Koubková se chystá na cestu kolem světa.

 Celebrity 
18. dubna 2014 05:00 / Jitka Jahodová
  0   0
📷
Další 2 fotografie v galerii
Pokřtila nové CD a knihu a dodnes koncertuje s kapelou Foto: Oficiální web / Neoluxor
Říká se jí nestorka jazzového hudebního stylu v České republice. Jana Koubková zpívá od svých šesti let ve sborech, vokálních skupinách i sólově, a přestože jí dnes táhne na sedmdesát, je stále velmi umělecky činná a rovnou vydává dvojCD s trefným názvem Jazz? Oh, yes!, na němž jsou nahrávky z let 1976-2014 a knihu Básně z jazzové dásně. Ta je jakýmsi průřezem zpěvaččina života.

„Než abych psala nějaký životopis, raději jsem to pojala takto. Můj život je hodně pestrý, baví mě hrát si s češtinou, a protože jsem chtěla být spíš novinářkou než zpěvačkou, tak si odjakživa píšu do šuplíku texty, básničky a všelijaké postřehy nebo si vypisuju vše co mě zaujme a inspiruje,” popisuje Koubková své dílo. Knížka je zábavná, pozitivní a každý si v ní prý najde to svoje. Jana za svůj život psala pro různé noviny, dokonce v jednu chvíli pracovala i pro Playboy, ale zdůrazňovala, že tam měla pouze hudební stránku.

A jak to čiperná jazzmanka dělá, že je tak plná života? „Hlídám se. Za prvé dělám takové pochůzky z kopce a do kopce, ráno cvičím. Koukám, kolik toho sním, protože nechci být tlustá. Sama na sebe dávám pozor, a poněvadž se raduju ze života, přírody, knížek... ale taky dělám koncerty, které musím zorganizovat,” odpověděla Koubková vipstory.cz s tím, že nejhorší je pro ni nečinnost.

I když už toho hudebnice s rudými vlasy dokázala nespočítatelně, přeci jen má jeden sen. „Ukládám si penízky a jak to tak vidím, budu je muset co nejdřív vybrat a dopřeju si cestu kolem světa.”
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Dům a zahrada

Jak správně krmit kočku, aby nebyla přejedená a neměla zdravotní obtíže

Styl

Jak může obyčejná hořčice pomoci vašemu zdraví

Bydlení

Okurka nejenom k jídlu. Divili byste se, jaké má uplatnění v domácnosti

1. Herečka Kateřina Brožová přiznala, kdo u ní doma šéfuje

2. Roman Vojtek se stane potřetí otcem. Krásná manželka Petra skrývala bříško půl roku

3. Dědictví aneb Kurvahošigutntag. Ve filmu byly Vlasta s Irenkou velké rivalky, ve skutečnosti si padly do oka

4. Lucie Bílá snad zastavila čas. Zpěvačka jen kvete a omládla i duševně

5. Charismatický zpěvák David Kraus prozradil, co je pro něj opravdu důležité

Zavřít reklamu