Jak před sedmdesátkou vypadá nestorka jazzu v Čechách? Jana Koubková se chystá na cestu kolem světa.

 Celebrity 
18. dubna 2014 05:00 / Jitka Jahodová
  0   0
📷
Další 2 fotografie v galerii
Pokřtila nové CD a knihu a dodnes koncertuje s kapelou Foto: Oficiální web / Neoluxor
Říká se jí nestorka jazzového hudebního stylu v České republice. Jana Koubková zpívá od svých šesti let ve sborech, vokálních skupinách i sólově, a přestože jí dnes táhne na sedmdesát, je stále velmi umělecky činná a rovnou vydává dvojCD s trefným názvem Jazz? Oh, yes!, na němž jsou nahrávky z let 1976-2014 a knihu Básně z jazzové dásně. Ta je jakýmsi průřezem zpěvaččina života.

„Než abych psala nějaký životopis, raději jsem to pojala takto. Můj život je hodně pestrý, baví mě hrát si s češtinou, a protože jsem chtěla být spíš novinářkou než zpěvačkou, tak si odjakživa píšu do šuplíku texty, básničky a všelijaké postřehy nebo si vypisuju vše co mě zaujme a inspiruje,” popisuje Koubková své dílo. Knížka je zábavná, pozitivní a každý si v ní prý najde to svoje. Jana za svůj život psala pro různé noviny, dokonce v jednu chvíli pracovala i pro Playboy, ale zdůrazňovala, že tam měla pouze hudební stránku.

A jak to čiperná jazzmanka dělá, že je tak plná života? „Hlídám se. Za prvé dělám takové pochůzky z kopce a do kopce, ráno cvičím. Koukám, kolik toho sním, protože nechci být tlustá. Sama na sebe dávám pozor, a poněvadž se raduju ze života, přírody, knížek... ale taky dělám koncerty, které musím zorganizovat,” odpověděla Koubková vipstory.cz s tím, že nejhorší je pro ni nečinnost.

I když už toho hudebnice s rudými vlasy dokázala nespočítatelně, přeci jen má jeden sen. „Ukládám si penízky a jak to tak vidím, budu je muset co nejdřív vybrat a dopřeju si cestu kolem světa.”
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Dům a zahrada

Jak pečovat o kuchyňské nože, aby byly neustále ostré

Styl

Pravidelná konzumace jablek vám přinese velké množství zdravotních výhod

Bydlení

Odstranit vodní kámen usazený v toaletě vám pomůže doma vyrobený gelový čistič

1. Lucie Bílá odkrývá své soukromí více, než bývalo zvykem

2. Tomu se říká retro v televizi. Hlasatelky se vracejí na obrazovku

3. K hrobu Karla Gotta denně míří až stovky lidí

4. Halina Pawlowská a její nepředstavitelné a naprosto nečekané situace

5. Tajemství slavných českých žen prozrazeno. V koupelně mají elixír mládí!

Zavřít reklamu