Partyšová měla malého synka v nemocnici. Psychicky náročná zkušenost ji utvrdila v jedné důležité věci.

 Celebrity 
10. dubna 2014 06:30 / Jitka Jahodová
  0
📷
5 fotografií v galerii
Nadační fond Kapka naděje spojil své síly s designovým studiem Foto: Kapka naděje
Nadační fond Kapka naděje vznikl s cílem pomoci v oblasti psychosociální péče, pomoci zlepšit diagnostické postupy a léčebné metody či podpořit vědecké aktivity. Jedním z důvodů však také bylo, vytvořit dětem a rodičům alespoň kousek domova přímo v nemocni. Kapka naděje se proto spojila s designérskou značkou Kare, která se rozhodla tento rok pomoci.

O tom, jak moc je důležité nemocniční zázemí, ví své i moderátorka Gábina Partyšová. „Když byl Kristiánek malý, dvanáct dní jsem s ním byla v nemocnici kvůli střevní chorobě. Trávila jsem tam veškerý volný čas a je to psychicky hodně náročné. Nedovedu si představit, a zároveň obdivuju ty maminky, které tam tráví s dětma půl roku. Nic jiného jim samozřejmě nezbývá, ale jakákoliv myšlenka či nápad, který jim zvelebí to prostředí, u toho chci být,” popsala Partyšová vipstory.cz vlastní zkušenost.

Ve dnech od 7.4. do 13.4. se do projektu Kapka domova z Kare může zapojit každý. A to, když v těchto dnech obohatí svůj domov o jakýkoliv kus nábytku zakoupený v prostorách Kare shopu. Z každého nákupu jde minimálně 10% na nadaci Kapka naděje. „Výtěžek půjde na společné prostory, kde rodiče tráví čas s dětmi, když za nimi do nemocnice přijdou. Aby u toho měli pocit, že nejsou ve špitále, ale že je to jejich kousek domova. Konkrétně pokojíky už jsou celkem standartně zařízené, alespoň v Motole kam chodím,” doplnila Gábina.
Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Zemřel herec Matthew Perry. V pouhých 54 letech tragicky utonul ve své vířivce

Styl

Jak docílit dlouhých řas a hustého obočí přírodní cestou? Vsaďte na vitamín E a ricinový olej

Tech

Do Prahy přijede šokující koncept Inception, ukáže se v listopadu na e-Salonu v Letňanech