Holki hlásí zase návrat poté, co jedna ze zpěvaček překonala vážné zdravotní problémy

 Celebrity 
31. srpna 2022 08:35 / Mirka Malá
  3
📷
2 fotografie v galerii
Poslední roky skupina Holki řešila především zdravotní problémy Radany Labajové Warner Music / volný zdroj
Nejslavnější česká dívčí skupina Holki se rozpadla v roce 2003, od té doby se ale zas a znova vrací na scénu. A tady by se našla i jedna velká podobnost se Spice Girls. Podobně jako ony, ani Holki už nikdy nebudou kompletní.

To jim ale rozhodně nebrání přihlásit se fanouškům s novým singlem Kolotoč. Jak to bude s celou deskou, to se teprve uvidí, každopádně Holki si u svého posledního comebacku hodně fandí a chystají se na koncerty se živou kapelou.

"Pro písničku Kolotoč jsme oslovili slovenského autora Filipa Kazimíra, text napsal Vojta Drahokoupil. Klukům se podařilo přesně splnit naši představu. Naše písničky byly vždy o vztazích, o lásce, s dobře zapamatovatelnou melodií a u toho jsme chtěly zůstat. To se povedlo, jen se tomu dal kabát soundu roku 2022,“ řekly nám ke svému novému hitu Nikola, Radana a Kateřina.

Skupinu Holki založil v roce 1999 skladatel, textař a producent Peter Fider, známý také jako polovina dua Verona. Holki vydaly řadu alb a řadu singlů, mezi nejznámější určitě patří Už mi nevolej; Jsi senzační; Vzpomínky zůstanou nebo Pro mámu. V roce 2003 se ale kapela rozpadla a nějakou dobu to vypadalo, že kariéra této dívčí formace bude krátká stejně jako tomu bylo vždy u takových skupin ať už dívčích nebo chlapeckých.

Jenomže Holki to nakonec zase daly dohromady, i když už zbyly jenom tři a trvalo to dlouhých pět let. Klára Kolomazníková se už ale do kapely nevrátila, a tak od té doby fungují jako trio ve složení Radana Labajová, Kateřina Brzobohatá a Nikola Matoušková. Nicméně poslední desku Holki vydaly v roce 2009, a to je opravdu už hodně dávno.

V posledních letech se ale zcela pochopitelně vše točilo kolem zdraví Radany Labajové, která měla vážné problémy. Lékaři zjistili, že je nositelkou nechvalně známého dědičného faktoru BRCA, který je nositelem rakovinových nádorů. Zpěvačka proto postupně postoupila několik zákroků, během kterých jí lékaři odstranili prsní žlázy, vejcovody i vaječníky.

O této hrozbě přitom Radana neměla ani tušení do chvíle, kdy kvůli rakovině přišla jak o babičku, tak o maminku. Rozhodla se proto podstoupit genetické vyšetření a výsledky byly skutečně alarmující. Neváhala a podobně jako Angelina Jolie se podrobila všem potřebným zákrokům a nakonec se rozhodla i pro odstranění obou ňader.

Těžké rány osudu i těžká rozhodnutí ale Radaně Labajové rozhodně zachránily život. Pro zpěvačku to ale zdaleka nebyl konec utrpení. Když byla v nemocnici, zemřel na rakovinu i její otec. A protože nemohla po zákroku z nemocnice, nezúčastnila se ani jeho pohřbu.

Pro Radanu byly tak poslední roky doslova očistcem. Naštěstí jí ve všem podporoval jak její životní partner, tak její dvanáctiletý syn Teodor a samozřejmě i holky ze skupiny Holki. Radana letos v srpnu oslavila svoje dvaačtyřicáté narozeniny a parťačky z kapely jí na sociální sítě napsaly krásné blahopřání: "Radu má dnes narozeniny… myyyy máme přání jediný… Naše milá Radu, všechno nejlepší k narozeninám, ať jsi zdravá, šťastná, pořád usměvavá, ať tě doma kluci moc nezlobí a ať  jsi celkově spokojená!! Máme tě moc rády!! K+N"

Není se, co divit, že hudba a fanoušci jsou teď pro Radanu Labajovou potřebným lékem. A společné chvíle s kámoškami z kapely. První koncerty se živou kapelou se už rozjíždějí a snad je Holkám nepokazí žádné epidemie a především už žádné zdravotní problémy.

Autorský článek

 

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Zemřel herec Matthew Perry. V pouhých 54 letech tragicky utonul ve své vířivce

Styl

Jak docílit dlouhých řas a hustého obočí přírodní cestou? Vsaďte na vitamín E a ricinový olej

Tech

Do Prahy přijede šokující koncept Inception, ukáže se v listopadu na e-Salonu v Letňanech