Angelina Jolie vyhrála. Brad Pitt přichází o své vinařství

 Celebrity 
24. července 2022 08:53 / Mirka Malá
  7
📷
2 fotografie v galerii
Pitta a Jolie dnes už spojují jen nekonečné soudní bitvy Depositphotos
Na vinařství Chateau Miraval se v roce 2014 brali, růžové šampaňské, které tam Brad Pitt produkuje vyhrálo řadu světových ocenění a teď je to všechno skoro pryč. Angelina Jolie u soudu vyhrála a Pitt, který vinařství tolik miluje, má smůlu.

Jádrem sporu byl fakt, že Angelina Jolie po rozvodu s Pittem prodala svůj poloviční podíl ve vinařství nadnárodní společnosti Stoli Group, která obchoduje s mnoha známými značkami alkoholu, přestože sám Pitt chtěl od své exmanželky její podíl odkoupit. Ta mu ale zřejmě udělala naschvál a prodala jej právě Stoli Group, která mimo jiné prodává značku ruské vodky Stolichnaya.

Pitt proto Angelinu zažaloval a doufal, že se mu soud podaří přesvědčit o tom, že měl přednostní právo na odkup jejího padesátiprocentního podílu ve vinařství Chateau Miraval. Jenomže to vůbec nedopadlo dobře.

Není sice ještě všem dnům konec, ale s Pittem a jeho milovaným vinařstvím to nevypadá dobře. Právníci Angeliny přešli do útoku a vyžádali si u soudu různé dokumenty o vinařství, které zase Pittův tým odmítal předložit. A soud nyní rozhodnul, že Angelina Jolie má na dokumenty právo. Navíc začíná zřejmě převládat názor, že Pittovu touhu zvrátit prodej Angelinina podílu firmě Stoli, pohání spíše jeho nenávist k ní. Z obchodního hlediska je to údajně velmi výhodná spolupráce, protože firma samozřejmě disponuje nejen penězi, ale i lepšími marketingovými a distribučními možnostmi.

Povídá se také, že firma Stoli chtěla od Angeliny a Brada vinařství koupit ještě v době, kdy byli manželé, Pitt ale nechtěl prodat. A teď se zdá, že se s aktuální situací bude muset začít smiřovat. Soudně se zřejmě anulování prodeje Angelinina podílu nedomůže.

Pitt a Jolie se rozvedli ve zlém v roce 2019, přestože se rozešli už v roce 2016. Tak dlouho trval jejich rozvod, který do značné míry stále ještě neskončil. Brad a Angelina už sice nejsou manželé, neustále ale mezi nimi probíhají různé soudní bitvy.

V první řadě se stále soudí o péči o děti a vypadá to doslova na nekonečný seriál různých soudních rozhodnutí, se kterými nesouhlasí buď jedna nebo druhá strana sporu. Dodnes také není zcela vyřešeno majetkové vyrovnání a bitka o Chateau Miraval je zřejmě jen součástí dalších vleklých majetkových sporů.

Na druhou stranu z pohledu Brada Pitta nejde možná jen o nenávist ke své exmanželce. Fakt, že Angelina prodala svůj podíl ve vinařství firmě Stoli pro Pitta totiž mimo jiné znamená, že nemůže svoje milované vinařství řídit a rozvíjet způsobem, jaký si roky plánoval a dokonce nemůže na zámku, který je součástí vinařství, ani bydlet. Jednoduše z toho důvodu, že i polovina zámku je nyní majetkem firmy Stoli. A to by skutečně štvalo každého. Pravděpodobně ale soudní spory těchto dvou hollywoodských hvězd budou nekonečnou, smutnou tečkou za manželstvím kdysi nejoblíbenějšího páru světa.

Autorský článek, další zdroj: Page Six

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Brad Pitt po delší době randí. Jeho vyvolenou je známá modelka, jež proslula pro své obnažené fotky a...

Styl

Byl to jen mýtus. Velké snídaně jsou sice důležité, ale s hubnutím nepomohou, potvrdila nová studie

Dům a zahrada

Dopřejte si vlastní ovoce i během zimních měsíců. Důležitá je zralost při sklizni a vhodná vlhkost při...