Andrea Kalivodová zahání hlad po kultuře v autokině

 Celebrity 
10. května 2020 16:13 / Ema Maxová
  0
📷
7 fotografií v galerii
Andrea s manželem Radkem vyrazili na Art Parking na pražském Žižkově, kde se v autokině promítal oskarový Parazit Archiv A. Kalivodové
Pro operní pěvkyni Andreu Tögel Kalivodovou není kultura jen zdrojem příjmů, ale také zálibou a životní potřebou. Miluje kino, divadlo a koncerty, a to i v roli diváka. Současná situace, kdy jsou veškeré kulturní instituce mimo provoz, Andreu hodně tíží. Chybí jí zážitky jak z jeviště, tak z hlediště.

I proto Andrea přivítala možnost zajet si svým Peugeotem 3008 do autokina. Společně s manželem Radkem vyrazili na Art Parking na pražském Žižkově, kde se v autokině promítal oskarový Parazit.

Autokino je obdobou letního kina. Jedná se o kinosál pod otevřeným nebem, s velkoformátovou obrazovkou a zvukem přenášeným do sluchátek. Projekci pak sledujete ze svého auta.

„Mám ráda klasické kino a atmosféru v hledišti a trochu jsem se bála, že zavření v autě se budeme cítit jako doma před televizí, ale byli jsme příjemně překvapení. Atmosféra byla skvělá, film výborně umělecky ztvárněný a pohodlí našeho Peugeota bylo bonusem navíc.“

Andrea je nadšená řidička. V autě je nucena trávit spoustu času a jak už má v povaze, i nutnosti a povinnosti dokáže brát pozitivně a s úsměvem. „Mám ráda útulný a prosvětlený interiér mého auta. Moje „esúvéčko“ mi v normálních časech slouží jako mobilní kancelář, občas i jako oáza klidu, což asi každý rodič neposedných dětí pochopí, a hlavně mě vozí stovky kilometrů do měst, ve kterých koncertuji. Proto vždycky volím auto s perfektní výbavou, co se týče pohodlí. Sedadla jsou elektricky polohovatelná, vyhřívaná, s masážní funkcí, v autě jsou držáky na pití a chlazená přihrádka na občerstvení…“

To vše přišlo v autokině vhod a sledování filmu z auta tak pro Andreu s Radkem bylo příjemnou relaxací, vzácným únikem od rodičovských povinností a zároveň kulturním zážitkem, což je v dnešní době takřka luxus. Nicméně ani synové Adrian a Sebastian nepřišli zkrátka, protože je Radek vzal do autokina o pár dní později na Ovečku Shauna.

Opuštěné koncertní sály a divadla sice aktuálně drží umělce v nečinnosti, nicméně Andrea Kalivodová se už teď pilně připravuje na podzimní sezónu. V září uvidí milovníci opery jednu z nejslavnějších představitelek Carmen i v nových rolích. Chystá spoustu nových věcí. Pokud vše půjde podle očekávání, vystoupí 13. září na benefičním koncertu Májový Petrov.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Zemřel herec Matthew Perry. V pouhých 54 letech tragicky utonul ve své vířivce

Styl

Jak docílit dlouhých řas a hustého obočí přírodní cestou? Vsaďte na vitamín E a ricinový olej

Tech

Do Prahy přijede šokující koncept Inception, ukáže se v listopadu na e-Salonu v Letňanech